Biophilic design w kuchni

Design biophilic w kuchniObcowanie z naturą wycisza, daje poczucie łączności z czymś większym od nas, doskonałym i pięknym. Niestety ludzie żyjący w miastach mają bardzo ograniczony dostęp do zieleni, przestrzenne parki i rabatki przy chodnikach nie zastąpią naturalnych lasów, łąk i jezior. Receptą na miejski stres jest biophilic design - wprowadzamy do kuchni rośliny, armaturę kuchenną, która zastąpi nam źródła wody występujące w naturze i obowiązkowo kolory ziemi.

Design biophilic w kuchni

Wewnętrzna równowaga, harmonia, spokój - łatwo osiągnąć ten stan na łonie natury. Zapach trawy, polnych kwiatów, dyskretne dźwięki owadów, śpiew ptaków - to wszystko wprowadza w stan relaksu. Człowiek nie jest stworzony do życia w mieście, natura jest jego środowiskiem naturalnym. Co jednak zrobić, gdy żyjemy w mieście? Stwórzmy swój przyrodniczy azyl w sercu domu, czyli w kuchni. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory, mnóstwo roślin i wyjątkową armaturę kuchenną.

Design biophilic w kuchni

Biophilic, czyli umiłowanie przyrody

W klimat biophilic idealnie wpisują się kuchnie w stylu rustykalnym i toskańskim. Motywy roślinne, ciepłe kolory, atmosfera ciepła rodzinnego, kwiaty w donicach i obowiązkowo suszone zioła. Natomiast w stylu biophilic trzeba pójść krok dalej, tutaj rośliny stanowią trzon całej aranżacji. Elementem, którego nie może zabraknąć są specjalne ściany wypełnione roślinami, które określa się mianem wertykalnych ogrodów. Całość warto uzupełnić właśnie kwiatami, ale w okazałym wydaniu - palmy, draceny, philodendrony. Tutaj jest też miejsce na fototapety z pięknymi krajobrazami i drewniane meble - wszystko to, co naturalnie występuje w naturze.

Design biophilic w kuchni

Armatura kuchenna. W bliskości z naturą

W kuchni w stylu biophilic armatura kuchenna jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia, ponieważ woda jest jednym z czterech żywiołów. Dobranie odpowiedniej armatury kuchennej może okazać się nie lada wyzwaniem. Konieczne jest znalezienie baterii kuchennej, łączącej w sobie ekologiczne rozwiązania, funkcjonalność i odpowiedni design. Taką propozycję w swojej ofercie posiada producent renomowanej armatury kuchennej Kludi. Idealną propozycją jest bateria Kludi Bingo Star. To atrakcyjna, ponadczasowa forma z organicznymi akcentami - łuk wylewki, chromowana powierzchnia i elastyczna biała linia symbolizują naturalną siłę wody.

Design biophilic w kuchni

Ocena: 5.0