Dlaczego warto kupić meble drewniane?

Drewniane mebleDrewno jest ciągle niezwykle popularnym materiałem, jeśli chodzi o produkcję mebla, nawet pomimo faktu, że produkcja poszła bardzo naprzód i pojawiły się już materiały o wiele tańsze. Jednak zanim zdecydujemy się na rodzaj mebli, które chcemy mieć w mieszkaniu, warto poznać istotne zalety drewna jako materiału, które sprawiają, że nie wygląda na to, żeby miał wkrótce wyjść z mody!

Zalety drewna

Drewno jest materiałem, który na pewno wzbudzi szczególną sympatię wśród osób, dla których istotna jest ekologia oraz dbałość o zdrowie. Jest to bowiem materiał pozbawiony chemii, przez co nie powoduje żadnych zagrożeń zdrowotnych u osób, które są nim otoczone, a w dodatku jego produkcja jest całkowicie ekologiczna.

Nie można zapomnieć oczywiście o kwestii estetyki. Jest to oczywiście sprawa dyskusyjna, jednak nie da się zaprzeczyć, że drewniane meble posiadają niepowtarzalny styl, który szczególnie doskonale wpasowuje się w klasyczne aranżacje, wzmacniając ich specyficzny klimat. Meble drewniane są w stanie zaspokoić potrzeby osób o bardzo różnorodnych potrzebach estetycznych, ponieważ oferują niezwykłe bogactwo unikalnych wzorów – dlatego pomimo swojej reputacji jako klasyczny materiał, bez trudu może wpasować się w bardziej nowoczesne, przestrzenne aranżacje.

Drewno to również materiał cechujący się dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Z tego powodu pomimo większej ceny często okazuje się koniec końców o wiele bardziej opłacalną opcją niż tańsze zamienniki takie jak płyty MDF, które nie mogą się pochwalić podobną wytrzymałością, ponieważ daje gwarancję, że mebli nie będzie trzeba wymieniać za zaledwie kilka lat. Ową wytrzymałością drewnianych mebli można cieszyć się naprawdę długo, jeżeli regularnie stosuje się odpowiednie zabiegi konwersacyjne i renowacyjne. Jeśli chodzi o konserwację, wystarczy meble przecierać raz na miesiąc ściereczką nawilżoną specjalnym olejem do mebli i pamiętać o ich ochronie przed wilgocią.

Rodzaje drewna

Jeśli chodzi o rodzaje drewna wykorzystywanego do produkcji mebli, najczęściej spotykane są:

  • dąb - ta opcja jest nieco bardziej kosztowna, jednak cechuje się dużą wytrzymałością; dodatkowo należy wspomnieć, że jest łatwe w utrzymaniu.
  • meble z drewna sosnowego są nieco tańsze od meblowych, przy zachowaniu bardzo dobrego standardu jakości. Ich zaletą są niewątpliwie ich właściwości antystatyczne, dzięki którym nie przyciągają drobinek kurzu - to sprawia, że są idealne dla osób uczulonych na kurz.

Oba wyżej wymienione materiały cechują się dużą wytrzymałością, dzięki której są w stanie służyć swoim użytkownikom przez długi czas.

Postaw na klasykę

Meble drewniane są nie bez powodu uważane za jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o urządzanie mieszkania. Przedstawione powyżej zalety tego materiału są trudne do przecenienia, dlatego zakup mebli drewnianych niewątpliwie nie jest nierozsądny. Nawet jeśli będziemy musieli wydać nieco więcej pieniędzy niż na tańszy zamiennik, długofalowo okaże się to najbardziej oszczędną opcją.

Autor: www.albmart.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze