Dom

Płyta OSB - rodzaje, właściwości, wymiary, zastosowanie, cena

Płyta OSBDrewnopochodna płyta wielowarstwowa OSB (Oriented Strand Boards) to produkt wykazujący się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Płyty OSB zbudowane są z ukierunkowanych, drewnianych wiórów płaskich, nadających konstrukcji trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Mnogość zastosowań oraz prostota montażu wpływają na popularyzację płyt wiórowych OSB.

Więcej…

   

Płyta MFP - właściwości, zastosowanie, wymiary, cena. Płyta MFP a OSB

Płyta MFPPłyta MFP, podobnie jak płyta typu OSB, należy do drewnopochodnych materiałów budowlanych, które znajdują wiele zastosowań we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Budowlane płyty MFP (Multi-Function) zbudowane są z wiórów drewnianych połączonych ze sobą za pomocą żywic syntetycznych.

Więcej…

   

3 projekty z tarasem w nowoczesnym wydaniu, które zainspirują Cię do budowy

Projekt domu Bagatela IIDomy jednorodzinne, zarówno te parterowe, jak i piętrowe, często mają tarasy, które zwiększają ich atrakcyjność dla inwestorów. Wybierając gotowy projekt domu, warto zatem zwróć uwagę na to, czy jest w nim zaprojektowany taras lub będzie można ten projekt zmodyfikować tak, aby była możliwa jego budowa. Dlaczego warto zdecydować się na dom z tarasem? Jakie projekty domów warto wybrać?

Więcej…

   

Kładzenie płytek - narzędzia, materiały, montaż

Kładzenie płytekPoczątkiem układania płytek na ścianie lub podłodze powinno być zgromadzenie kompletu potrzebnych narzędzi i materiałów, bez których nie można ruszyć z miejsca.

Więcej…