Dom

Na co zwracać uwagę przy wyborze projektu małego domu?

Projekt małego domuCzasami warunki zabudowy i wielkość działki ograniczają znacznie wielkość domu, jaki można postawić na danym gruncie. Jednak nawet mały dom może być komfortowy i funkcjonalny. Należy jednak wiedzieć, co jest ważne przy projekcie takiego budynku.

Więcej…

   

Jak optycznie powiększyć przedpokój?

FototapetaPrzedpokój to pomieszczenie, które często wydaje się zbyt małe. Zwłaszcza w blokach, gdzie korytarz stanowi zaledwie przechodnią część całego obszaru mieszkalnego. Przedpokoje wielokrotnie bywają nie tylko niewielkie, ale również ciemne, robiąc nieco ponure wrażenie. A przecież to właśnie do tego pomieszczenia wchodzimy, przychodząc do domu. Nieciekawy wystrój może wprawić nas w zły humor, a wtedy cały dzień zepsuty.

Więcej…

   

Płyta MFP - właściwości, zastosowanie, wymiary, cena. Płyta MFP a OSB

Płyta MFPPłyta MFP, podobnie jak płyta typu OSB, należy do drewnopochodnych materiałów budowlanych, które znajdują wiele zastosowań we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Budowlane płyty MFP (Multi-Function) zbudowane są z wiórów drewnianych połączonych ze sobą za pomocą żywic syntetycznych.

Więcej…

   

Płyta OSB - rodzaje, właściwości, wymiary, zastosowanie, cena

Płyta OSBDrewnopochodna płyta wielowarstwowa OSB (Oriented Strand Boards) to produkt wykazujący się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Płyty OSB zbudowane są z ukierunkowanych, drewnianych wiórów płaskich, nadających konstrukcji trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Mnogość zastosowań oraz prostota montażu wpływają na popularyzację płyt wiórowych OSB.

Więcej…