Jak optycznie powiększyć przedpokój?

FototapetaPrzedpokój to pomieszczenie, które często wydaje się zbyt małe. Zwłaszcza w blokach, gdzie korytarz stanowi zaledwie przechodnią część całego obszaru mieszkalnego. Przedpokoje wielokrotnie bywają nie tylko niewielkie, ale również ciemne, robiąc nieco ponure wrażenie. A przecież to właśnie do tego pomieszczenia wchodzimy, przychodząc do domu. Nieciekawy wystrój może wprawić nas w zły humor, a wtedy cały dzień zepsuty.

Chcąc poprawić atmosferę w mieszkaniu, zacznijmy od przedpokoju. Wprowadźmy do niego dekorację, która już od samego wejścia do mieszkania, wprawi nas w dobry nastrój. Najlepiej postawić na fototapetę, powiększającą przedpokój. Zobaczmy ciekawe inspiracje.

Spokojną uliczką w głąb wielkiego świata

Wyobraź sobie, że wchodzisz do domu, który się nie kończy. Zamiast prostej ściany widzisz uliczkę, emanującą architektonicznym pięknem oraz harmonią, która przyciąga Cię w głąb siebie. Z taką fototapetą przedpokój staje się czymś więcej niż zwykłym pomieszczeniem przechodnim. Nie jest już mały i ciemny, a długi i mistyczny, stanowi miejsce, które chce się odkrywać na nowo.

Fototapeta

Zamieszczenie fototapety, przedstawiającej spokojną uliczkę to ciekawy sposób na powiększenie przestrzeni przedpokoju w minimalistyczny sposób. Nie prezentujemy wielkiej przestrzeni, ale zaciekawiamy i wprawiamy w przytulny nastrój.

Krajobraz słonecznej Prowansji

Wykorzystując fototapetę, przedstawiającą kolorowe pola lawendy pozwalamy sobie nie tylko na powiększenie przedpokoju, ale również na urozmaicenie całego wnętrza. Ciekawa kolorystyka, doskonałe połączenie barw, na które składa się lawendowy fiolet oraz blask zachodzącego słońca sprawią, że każde pomieszczenie nabierze uroku.

Fototapeta

Przedpokój powinien emanować delikatnym pięknem. Dzięki temu już od samego wkroczenia do mieszkania będziemy wiedzieli, że chodzimy do miejsca przytulnego, przyjaznego i pięknego pod każdym względem.

Optyczna asymetria

Asymetria w trójwymiarze daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Jedną z zalet takiej fototapety jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Dekorację wykorzystać można w przedpokoju, który do tej pory był nudny i zniechęcał samym wyglądem. Nie musimy zmieniać wiele, umieszczenie na ścianie obrazu, który przyciągnie wzrok od samego wejścia, sprawi, że każdy, kto nas odwiedzi, poczuje się wyjątkowo.

Fototapeta

Fototapeta z asymetrią wprowadza do pomieszczenia nowoczesny styl, który z odpowiednimi meblami powiększy i odmieni cały domowy przedpokój.

Inspiracje górskie

Górskie szczyty to odzwierciedlenie szerokiej, wolnej przestrzeni. Umieszczenie takiego obrazu w małym przedpokoju sprawi, że pomieszczenie od razu wyda nam się większe. Góry nie tylko zachęcają do wycieczek i przygody, stanowią również świetną ozdobę małego mieszkania. Fototapeta przedstawiająca góry pomoże nam osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Dekoracja o charakterze przestrzennym pozwoli nam na optyczne powiększenie każdej przestrzeni, a w przedpokoju wprowadzi nieco światła, a z tym i sporo uroku.

W głąb lasu

Fototapeta przedstawiająca wejście do lasu zadziała na wyobraźnię każdego. Taka ozdoba sprawi, że od samego wejścia poczujemy się zaintrygowani i tym chętniej sprawdzimy, co znajduje się w innych pomieszczeniach. Podobny obraz pomoże nam również optycznie powiększyć wnętrze, dając wrażenie szerokiej leśnej przestrzeni. Wijąca się pomiędzy drzewami dróżka przedłuży ścianę, a tym samym cały korytarz będzie wydawał się dłuższy. Fototapetę wystarczy umieścić na jednej ze ścian, aby uzyskać wymagany efekt.

Inne

Fototapeta

Fototapeta

Materiał powstał we współpracy z serwisem demur.pl.

Ocena: 5.0