Lustra - stylowy dodatek każdego pomieszczenia

Nowoczesne lustraGdziekolwiek chcesz powiesić lustro, upewnij się, że widok, który będzie się w nim odbijał będzie tego warty. Lustra w ozdobnych ramach są kropką nad "i", zwieńczeniem wystroju wnętrza, wisienką na torcie. Aby osiągnąć maksimum efektu, warto umieścić je w specjalnym miejscu. Można przy tym kierować się również praktycznymi względami. Jeśli powiesisz lustro w pokoju, dodasz stylowe akcesoria i tkaniny - uzyskasz kompletny efekt stylistyczny wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to korytarz, pokój dziecka czy łazienka - powieszenie lustra dodaje uroku przestrzeni i sprawia, że jest bardziej otwarta i przestronna.

Lustro w salonie

Doskonałym rozwiązaniem na "żywy obraz" odzwierciedlający cudowny widok zza okna, który będzie zmieniał się wraz ze zmianą pór roku, jest zawieszenie lustra naprzeciwko okna. Kłóci się to co prawda z zasadami feng shui , ale ma inne, bardziej praktyczne i estetyczne zastosowania. Po pierwsze znacznie zwiększa przestrzeń - daje efekt drugiego okna. Po drugie, w nietypowych rozmiarach pokoju, który jest np. długi i wąski, przywróci optyczną równowagę. Lustro w salonie, może być centralnym punktem w pokoju. Lustro dekoracyjne, w klasycznej ramie spełnia także walory estetyczne. Dobrze odbija dzienne i sztuczne światło co sprzyja możliwości uzyskania właściwego oświetlenia, nawet w zacienionym miejscu pomieszczenia.

Lustro w sypialni i w przedpokoju

Jeśli powierzchnia ściany w sypialni na to pozwala - koniecznie trzeba zawiesić na niej lustro! Można rozważyć również nietypowe rozwiązanie jakim jest umieszczenie lustra na skrzydle drzwi, lub części szafy. To sprawia, że ubieranie się będzie znacznie wygodniejsze. Żeby pełniło ono praktyczną rolę, warto zapewnić sobie możliwość stanięcia przed nim na większą odległość -pozwala to na dokładnie odbicie całej sylwetki. Jeżeli w sypialni znajduje się niska komoda, zawieszenie nad nią prostokątnego, poziomego lustra będzie idealnym pomysłem na powiększenie i rozjaśnienie całego wnętrza. Lustro powieszone w przedpokoju to idealny pomysł nie tylko na zwiększenie metrażu, ale również sprytny zabieg dekoracyjny. Bukiet świeżych (bądź sztucznych) kwiatów wygląda fantastycznie, kiedy będzie odbijał się dwa razy! Lustro w przedpokoju może wisieć nad skrzynią, stolikiem lub komodą, które zapewniają miejsce do deponowania poczty i kluczy, zaraz po wejściu do domu. Oprócz tego, lustro w przedpokoju umożliwia szybki rzut okiem na swoją sylwetkę tuż przed wyjściem z domu.

Ocena: 5.0