Modne szafki kuchenne - przegląd funkcjonalnych mebli kuchennych

Modne szafki kuchenneWyposażenie domu lub mieszkania w niezbędne, użyteczne meble stanowi priorytet. Dobór funkcjonalnych mebli wiąże się z zastanowieniem nad własnymi potrzebami, ilością przestrzeni, dostępnej dla konkretnych mebli oraz budżetem, jaki można przeznaczyć na zakup mebli. Meble kuchenne stanowią niezwykle istotny element wystroju mieszkania, kreując styl nie tylko w kuchni, ale w całej strefie dziennej. Otwarta kuchnia, będąca częścią strefy dziennej powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna, a szafki kuchenne, w niej umieszczone, modne i solidne.

Rodzaje szafek kuchennych

Przy doborze szafek do kuchni istotna jest przestrzeń, jaką można zaadaptować na ich umieszczenie. Najbardziej popularnym sposobem aranżacji strefy szafek kuchennych jest dobór szafek, otaczających sprzęty AGD w tak zwanym trójkącie roboczym, umożliwiającym ergonomiczne korzystanie z kuchni. Szafki stojące, jako jeden z rodzajów szafek kuchennych, stanowią swego rodzaju podstawę aranżacji. Muszą być wielofunkcyjne i wykonane z najwyższą precyzją, aby zapewnić swobodne użycie, wygodne przemieszczanie się w ich obrębie oraz miejsce dla naczyń i artykułów, używanych w kuchni. Szafki wiszące są rodzajem szafek kuchennych, które dopełniają przestrzeń użytkową w kuchni.

Szafki kuchenne stojące

Najczęściej umieszcza się w nich szklane naczynia oraz porcelanowy serwis do serwowania kawy. Lekkie naczynia i przedmioty, niezajmujące zbyt wiele miejsca znakomicie sprawdzają się w wiszących szafkach, które z reguły mają mniejszą głębokość niż szafki stojące. Szafki wiszące swoją głębokością nie przekraczają 50 cm, natomiast stojące najczęściej posiadają 60 cm głębokości. Coraz bardziej popularne przy planowaniu wyposażenia kuchni są szafki stojące, wysokie, które dzięki swojej pojemności oraz nowoczesnym systemom, umożliwiającym ergonomiczne przechowywanie wielu przedmiotów, sprawdzają się mimo, iż ograniczają przestrzeń blatową.

Szafki kuchenne wiszące

Szafki modułowe do kuchni - nowoczesny wystrój

Meble kuchenne modułowe to znakomite rozwiązanie w przypadku chęci osobistego montażu szafek oraz prostego, funkcjonalnego zastosowania. W niedużych kuchniach, w których nie są planowane regularne posiłki na co dzień, można zastosować niewielką ilość szafek, a ich montażem zająć się samodzielnie. Meble modułowe do kuchni to bogactwo rozwiązań oraz wymiarów, wśród których można znaleźć idealne szafki, pasujące do kuchni. Nowoczesne meble modułowe doskonale dopasowują się stylistyką do aranżacji pomieszczeń, wpisując się w prosty, minimalistyczny styl lub uniwersalność aranżacyjną. Doskonałym pomysłem na szybką zmianę wystroju kuchni i efektu mebli modułowych jest zmiana blatu kuchennego, który optycznie zmieni wystrój całego pomieszczenia. Szafki modułowe do kuchni można wybrać w wielu odcieniach, dostosowując je do swoich preferencji oraz stylistyki kuchni i strefy dziennej.

Szafki modułowe do kuchni

Najmodniejsze szafki do kuchni

Zestawy mebli kuchennych, dostępne w zróżnicowanej ofercie, oferowane są w wielu wersjach kolorystycznych oraz z wieloma typami frontów, uchwytów i systemów domyku. Aby stworzyć najmodniejsza kuchnie, warto zdecydować się na odważne łączenie dwóch wzorów szafek, nie rezygnując z bieli w ciągu szafek wiszących lub stojących. Ponadczasowe, białe szafki obecnie komponuje się z tymi, których fornirowane lub z płyty MDF fronty zachwycają odcieniami drewna. Kuchnię można szybko i niedrogo zmienić wizualnie, inwestując w nowe fronty szafek stojących lub wiszących. Zestaw mebli powinien uwzględniać potrzeby użytkowników, zapewniając komfortowe przechowywanie przedmiotów oraz bezkolizyjny dostęp do wszystkich szafek oraz ich zawartości. Nowoczesne systemy otwierania szafek wiszących zdecydowanie wpływają na poprawę bezpieczeństwa, co szczególnie istotne jest dla wysokich użytkowników. Szafki kuchenne wysokiej jakości będą odporne na uszkodzenia oraz posłużą przez wiele lat. Z tego względu przy ich zakupie warto zdecydować się na dobrą jakość oraz sprawdzone rozwiązania, które oferuje sklep internetowy Castorama. Sprawdź ofertę szafek kuchennych na stronie https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-kuchenne/zestawy-meblowe.html.

Ocena: 5.0

Komentarze