Nowy styl w ogrodzie - malowanie mebli ogrodowych

Farby do drewnaLato już za oknem. Pogoda idealna do spędzania czasu w ogrodzie. Zapewne wielu z was meble trzyma cały rok na zewnątrz, inni chowają je na zimę np. do garażu. Jednak meble ogrodowe co jakiś czas trzeba odświeżać, by ładnie się prezentowały. Może to być idealna okazja do stworzenia wyjątkowego stylu w Waszym ogrodzie!

Wygląd Waszego ogrodu z łatwością można przemienić i wcale nie trzeba kupować nowych mebli czy dekoracji. Czasem wystarczy wyjąć stare meble i tchnąć w nie nowe życie za pomocą emalii do drewna i metalu. Prosta zmiana koloru może sprawić, że Wasz ogród będzie oryginalny i nie do poznania. Warto pamiętać by przed malowaniem pozbyć się starej, odpadającej farby i oszlifować meble, tak by świeża warstwa dobrze się trzymała.

Wielki grecki ogród

Grecja budzi w nas same pozytywne skojarzenia: dobre jedzenie, piękna pogoda i po prostu świetne miejsce na wakacje. Styl grecki jest charakterystyczny i jednocześnie łatwy do uzyskania. Jeśli marzy Ci się ogród przywołujący na myśl wakacje nad Morzem Śródziemnym, wystaw swoje meble na zewnątrz i łap za pędzel! Grecki efekt można osiągnąć, używając emalii do drewna i metalu w dwóch barwach - jasnym niebieskim i białym. Są to w końcu barwy flagi Grecji. Tymi kolorami wyróżniają się greckie wyspy, np. Santorini. Do takiej odnowy możesz podejść na różne sposoby. Możesz pomalować wszystkie krzesła i stół kolorem niebieskim i postawić na białe akcenty. Możesz zrobić na odwrót - pomalować na biało z niebieskimi akcentami. Dobrym pomysłem jest też pomalowania krzeseł jednym kolorem, a stołu drugim. Koncepcji jest wiele i na pewno znajdziesz dla siebie taką, która będzie przywoływać lekki, grecki klimat.

W stylu boho

Artystyczna bohema kojarzy się z wakacyjnym luzem i wygodą. Styl, który może idealnie nadać się do Waszego ogrodu, czerpie inspiracje z mody hipisowskiej. Podczas tworzenia aranżacji boho nie musicie kierować się specjalnymi zasadami, podążajcie za własną intuicją. Ma być jedynie przytulnie i nieformalnie. Wyróżniające się kolory to czerwień, pomarańcz, brąz i żółć. Te intensywne, ciepłe barwy idealnie wkomponują się w klimat bohemy. Styl boho świetnie podkreślą wiklinowe akcesoria i mnóstwo wygodnych poduszek. Wystarczy dodać do tego klimatyczne lampki ogrodowe i będziecie gotowi na wakacyjny luz.

Rustykalnie

Styl rustykalny charakteryzuje się bliskością z naturą, surowością. Jeśli marzy Wam się ogród doskonale komponujący się z zielenią wokół, to może być opcja dla Was. Kolory typowe dla tego stylu to te jak najbardziej neutralne i naturalne, czyli biel, beż czy brązy - wszystkie, które będą dobrze komponować się z drewnem. Styl rustykalny wyróżnia się również tym, że meble są specjalnie stylizowane na stare, lekko podniszczone. Dlatego, jeśli posiadacie ogrodowe meble, które mają już kilka lat i zastanawiacie się czy nie warto je wyrzucić i kupić nowe, zastanówcie się nad stworzeniem rustykalnego klimatu w ogrodzie.

Lato to idealny czas na relaks w ogrodzie. Jest to też świetna okazja by coś w nim zmienić, stworzyć nową aranżację, tchnąć w ogrodowe meble nowe życie i poddać Wasze otoczenie metamorfozie. A w czasie odmieniania ogrodu, wybierzcie emalii Jedynka Drewno i Metal. Oferują szeroką gamę kolorów i zadbają o Wasze meble w każdej pogodzie.

www.farbyjedynka.pl

Ocena: 5.0