Ogród

Nowy styl w ogrodzie - malowanie mebli ogrodowych

Farby do drewnaLato już za oknem. Pogoda idealna do spędzania czasu w ogrodzie. Zapewne wielu z was meble trzyma cały rok na zewnątrz, inni chowają je na zimę np. do garażu. Jednak meble ogrodowe co jakiś czas trzeba odświeżać, by ładnie się prezentowały. Może to być idealna okazja do stworzenia wyjątkowego stylu w Waszym ogrodzie!

Więcej…

   

Funkia w ogrodzie - Wszystko co musisz wiedzieć o tej roślinie

Rośliny ozdobneFunkie inaczej zwane hostami, to rodzaj bylin z rodziny szparagowatych, wywodzących się z terenów Azji, a dokładniej Japonii i Chin. Roślina jest coraz bardziej popularna w naszych ogrodach, ze względu na jej atrakcyjność, różnorodność i stosunkowo niewielkie wymagania. Doskonale również prezentuje się w zestawieniu z innymi kwiatkami, więc łatwo ją wpasować w pożądaną aranżacje. W artykule zostały opisane warunki konieczne do jej hodowli, charakterystyka, rodzaje oraz pomysły na łącznie z roślinami.

Więcej…

   

Zakładanie trawnika - ukształtowanie powierzchni, przygotowanie gleby, obsiewanie, ubicie

Sianie trawy - zakładanie trawnikaTrawnik - jako powierzchnia gruntu pokryta darnią z roślin trawiastych spełnia określone funkcje, wśród których najważniejsza jest funkcja estetyczna. Wyróżnia się trawniki ozdobne i użytkowe. W sąsiedztwie zabudowań najczęściej zakłada się trawniki ozdobne zwane gazonowymi lub dywanowymi. Trawniki te winny charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi: winny być gładkie, żywo zielone, wyrównane i jednolite pod względem składu botanicznego z wykluczeniem występowania innych gatunków niż trawy, zwłaszcza roślin z grupy chwastów.

Więcej…

   

Krzew kwitnący na żółto to nie tylko forsycja

Krzewy kwitnące na żółtoKwiaty barwy żółtej przyciągają wzrok z daleka. Są bardzo wdzięczną ozdobą w ogrodzie jednak nie warto z nimi przesadzać, zbyt wiele żółtego sprawia, że nie czujemy się komfortowo.
Więcej…