Pielęgnacja

Pielęgnacja trawnika - koszenie, nawożenie, odchwaszczanie, aeracja

Pielęgnacja trawnikaAby utrzymać wartość ozdobną i użytkową trawnika przez kilka lat, konieczne jest systematyczne wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, do których należy: regularne koszenie (strzyżenie), okresowe nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie, przewietrzanie czyli aeracja oraz odfilcowywanie.

Więcej…

   

Siejemy nasiona kwiatów jednorocznych. Poradnik

Kwiaty jednoroczneKwiaty jednoroczne sprawdzą się jako ozdoba każdego ogrodu. Ich hodowla może rodzić jednak sporo wątpliwości. Kiedy rozpocząć wysiew nasion? Jak zrobić to prawidło? Na co zwrócić uwagę, podlewając i pielęgnując nowo posadzone kwiaty? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Więcej…

   

Nawożenie gleby - rodzaje nawozów, nawozy mineralne i organiczne

Nawóz naturalny - kompostDbając o wygląd porządek w domu dbamy również o jego wygląd estetyczny wewnątrz jak i na zewnątrz. W tym celu dekorujemy nasze domy kwiatami w różnych formach: doniczkowych, rabatowych, drzew, krzewów. Różne odmiany kwiatów i roślin posiadają różne wymaganie pielęgnacyjne po to by ładnie się prezentować i nie chorować. Dlatego w tym celu powstały różne nawozy do roślin, które mają na celu wzmocnić roślinę.

Więcej…

   

Choroby dotykające leszczynę

LeszczynaLeszczyna pospolita rodzi smaczne orzechy laskowe. Ma małe wymagania, jest więc chętnie sadzona na działkach i dużych przydomowych ogrodach. Jak większość roślin, także leszczynę pospolitą atakują szkodniki i choroby. Do chorób najczęściej atakujących krzewy leszczyny należą: plamistość liści, monilioza i mączniak prawdziwy.

Więcej…