Pielęgnacja

Pleśń śniegowa na trawie

PleśńJedną z częściej spotykanych chorób atakujących nasze trawniki jest pleśń śniegowa. Pojawia się ona wówczas, gdy na trawie długo leży śnieg. Czy można z nią walczyć? Jak ją rozpoznać? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Więcej…

   

Jak zabezpieczyć trawnik przed mrozami?

Zabezpieczenie trawnika przed mrozamiJesień to czas, w którym szczególną uwagę trzeba zwrócić na przygotowanie ogródka do nadchodzącej zimy. Mrozy mogą bowiem doprowadzić trawnik do dużego zniszczenia, którego efektem będą zauważalne wiosną ubytki, pleśń czy nieestetyczne, żółte przebarwienia. Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek, warto poznać kilka metod i przystąpić do działań profilaktycznych.

Więcej…

   

Siejemy nasiona kwiatów jednorocznych. Poradnik

Kwiaty jednoroczneKwiaty jednoroczne sprawdzą się jako ozdoba każdego ogrodu. Ich hodowla może rodzić jednak sporo wątpliwości. Kiedy rozpocząć wysiew nasion? Jak zrobić to prawidło? Na co zwrócić uwagę, podlewając i pielęgnując nowo posadzone kwiaty? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Więcej…

   

Nawożenie gleby - rodzaje nawozów, nawozy mineralne i organiczne

Nawóz naturalny - kompostDbając o wygląd porządek w domu dbamy również o jego wygląd estetyczny wewnątrz jak i na zewnątrz. W tym celu dekorujemy nasze domy kwiatami w różnych formach: doniczkowych, rabatowych, drzew, krzewów. Różne odmiany kwiatów i roślin posiadają różne wymaganie pielęgnacyjne po to by ładnie się prezentować i nie chorować. Dlatego w tym celu powstały różne nawozy do roślin, które mają na celu wzmocnić roślinę.

Więcej…