Pielęgnacja

Rośliny ogrodowe - sztuka podlewania

Podlewanie roślin ogrodowychRośliny potrzebują regularnego podlewania najbardziej w okresie późnej wiosny i latem. Wtedy właśnie opady nie są zbyt intensywne, gdyż występują w tych porach roku długie okresy suszy. Dlatego też ważne jest częste podlewanie ogrodowych roślin. Dokonując tego, należy pamiętać o niektórych zasadach, które zagwarantują roślinom prawidłowy wzrost. Jakie są najważniejsze zasady "sztuki podlewania"? Przeczytaj ten artykuł i się dowiedz - zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

W jaki sposób należy zajmować się aksamitkami w sierpniu?

AksamitkiAksamitki to jedne z roślin, które są dość proste w uprawie. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a co za tym idzie sprawdzą się u osób zabieganych, nie mających czasu na ciągłą pracę przy kwiatach. Dodatkowo aksamitki wyglądają pięknie i mogą stać się prawdziwą ozdobą zarówno balkonu jak i ogrodu.

Więcej…

   

Pielęgnacja trawnika - koszenie, nawożenie, odchwaszczanie, aeracja

Pielęgnacja trawnikaAby utrzymać wartość ozdobną i użytkową trawnika przez kilka lat, konieczne jest systematyczne wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, do których należy: regularne koszenie (strzyżenie), okresowe nawożenie, podlewanie, odchwaszczanie, przewietrzanie czyli aeracja oraz odfilcowywanie.

Więcej…

   

Siejemy nasiona kwiatów jednorocznych. Poradnik

Kwiaty jednoroczneKwiaty jednoroczne sprawdzą się jako ozdoba każdego ogrodu. Ich hodowla może rodzić jednak sporo wątpliwości. Kiedy rozpocząć wysiew nasion? Jak zrobić to prawidło? Na co zwrócić uwagę, podlewając i pielęgnując nowo posadzone kwiaty? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Więcej…