Rośliny w ogrodzie

Trawa pampasowa - uprawa, rozmnażanie, zimowanie

Trawa pampasowaTrawa pampasowa lub po prostu kortaderia, znana jest pod łacińską nazwą Cortaderia selloana i praktycznie jej synonimem Gynerium argenteum. Pochodzi z Argentyny i południowej Brazylii, gdzie naturalnym jej siedliskiem są tamtejsze gorące stepy i sawanny. Rosnąc w zbiorowiskach, tworzy kępy z szarozielonych, równowąskich, długich liści, z których nasady wyrastają ogromne, pojedyncze, puszyste kłosy. Wysokość roślin łącznie z kłosami wynosi średnio 2 metry.

Więcej…

   

Pielęgnacja tui, czyli prawidłowo zadbaj o swoje iglaki

Pielęgnacja tuiTuja to jedna z najpopularniejszych roślin iglastych, którą można znaleźć w ogrodach w całej Polsce. Choć nie są one najbardziej wymagające, to jednak ich pielęgnacja musi przebiegać w odpowiedni sposób, aby rosły zdrowe i silne. Co należy wiedzieć o tujach? Jak o nie zadbać?

Więcej…

   

Aronia - właściwości lecznicze i zdrowotne, wartości odżywcze, zastosowanie

Aronia - jagodyAronia jest uważana za jeden z najzdrowszych owoców jagodowych na świecie. Nazywana czarną jarzębiną, zaskakuje właściwościami zdrowotnymi, zapewnia piękny wygląd i jest lekiem na długowieczność. Nie wywołuje przy tym skutków ubocznych i może być stosowana również w przypadku dzieci, kobiet w ciąży oraz seniorów.

Więcej…

   

Śnieguliczka biała - uprawa, pielęgnacja, rozmnażanie

Śnieguliczka białaŚnieguliczka biała czyli śnieguliczka białojagodowa jest rośliną bardzo popularną w ogrodzie. Ten gatunek krzewu pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje tam od Alaski po Kalifornię. Doskonale jednak zadomowił się w Europie. W Polsce roślina uprawiana jest co najmniej od 1789 roku. Krzew należy do rodziny przewiertniowatych i jest jednym z 17 gatunków tego rodzaju. Roślina doskonale nadaje się na żywopłoty formowane lub niewymagające cięcia. Niestety ma właściwości trujące co jest jej wadą.

Więcej…