Technologie

Ogrzewanie konwekcyjne vs ogrzewanie na podczerwień - różnice w zastosowaniu obu rozwiązań

OgrzewanieIstnieje wiele sposobów na zapewnienie ciepła w domu. Jedne są bardziej tradycyjne, inne technologie dopiero z wolna zdobywają zwolenników. W ostatnim czasie pojawiło się rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla dobrze znanych systemów konwekcyjnych. Jest to ogrzewanie oparte na promieniowaniu podczerwonym. W jaki sposób działają oba rozwiązania? Czym się różnią i czy warto postawić na podczerwień?

Więcej…

   

7 elementów, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając żarówki LED

Nowoczesna żarówka LEDLumeny, Kelviny, kąt świecenia. Tylko trzy pojęcia - jakże ważne, a jednocześnie błędnie odczytywane przez użytkowników. Spotykamy się z nimi, gdy w nasze ręce trafiają żarówki LED, i to właśnie one są niezbędne, by dokonać właściwych wyborów. Przyglądamy się nie tylko tym trzem, ale w sumie 7 elementom, na które trzeba zwracać uwagę wybierając żarówki LED-owe.

Więcej…

   

Folia kubełkowa - właściwości, rodzaje, zastosowanie, montaż, cena

Folia kubełkowaW glebach, na których stawiane są budynki, mogą zachodzić zjawiska doprowadzające do uszkodzeń ciągłości hydroizolacji. W przypadku braku dobrego zabezpieczenia pionowej izolacji fundamentów, dochodzi wówczas do podciągnięcia wilgoci w dolnej kondygnacji lub piwnicy. Izolacja przeciwwilgociowa wymaga więc dobrej ochrony przed uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. W tym celu doskonale sprawdzi się folia kubełkowa. Aby tego rodzaju membrana skutecznie spełniała swoje zadanie, powinna być prawidłowo zamontowana. Jakie właściwości i zastosowania posiada folia kubełkowa?

Więcej…