Technologie

Ogrodzenie - rodzaje, materiały, pomysły, inspiracje

Ogrodzenie posesjiOgrodzenie to coś więcej, niż płot. To swoista wizytówka naszej posesji. Oto kilka pomysłów, którymi warto się inspirować przy jego budowie. Z czego zbudować ogrodzenie? Metal, drewno a nawet klinkier i rośliny - ogrodzenie można zrobić ze wszystkiego. Każde z tych rozwiązań ma jednak swoje wady i zalety. W poniższym artykule przedstawimy kilka metod na stworzenie ciekawego (a może i zaskakującego) ogrodzenia, które nie będzie tylko formą odgrodzenia się od świata, ale przede wszystkim aranżacyjną perełką.

Więcej…

   

3 największe mity na temat fotowoltaiki

Mity fotowoltaikiFotowoltaika owiana jest licznymi mitami - to fakt. Spowodowane jest to w gruncie rzeczy nieznajomością tematu przez osoby, które wypowiadają się o energii słonecznej i instalacjach fotowoltaicznych. W poniższym tekście chcielibyśmy przywołać trzy największe mity na temat fotowoltaiki i rozprawić się z nimi raz na zawsze. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Ogrzewanie konwekcyjne vs ogrzewanie na podczerwień - różnice w zastosowaniu obu rozwiązań

OgrzewanieIstnieje wiele sposobów na zapewnienie ciepła w domu. Jedne są bardziej tradycyjne, inne technologie dopiero z wolna zdobywają zwolenników. W ostatnim czasie pojawiło się rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla dobrze znanych systemów konwekcyjnych. Jest to ogrzewanie oparte na promieniowaniu podczerwonym. W jaki sposób działają oba rozwiązania? Czym się różnią i czy warto postawić na podczerwień?

Więcej…