3 projekty z tarasem w nowoczesnym wydaniu, które zainspirują Cię do budowy

Projekt domu Bagatela IIDomy jednorodzinne, zarówno te parterowe, jak i piętrowe, często mają tarasy, które zwiększają ich atrakcyjność dla inwestorów. Wybierając gotowy projekt domu, warto zatem zwróć uwagę na to, czy jest w nim zaprojektowany taras lub będzie można ten projekt zmodyfikować tak, aby była możliwa jego budowa. Dlaczego warto zdecydować się na dom z tarasem? Jakie projekty domów warto wybrać?

Czym jest taras?

Jako taras określa się płaską powierzchnię użytkową należącą do budynku mieszkalnego. Jest ona najczęściej umieszczona na wysokości parteru. Taras jest otwartą przestrzenią z balustradą. W niektórych projektach tarasy umieszcza się na dobudówkach lub płaskich dachach. Zazwyczaj jest on połączony z salonem i łączy dom z ogrodem.

Dlaczego warto wybrać projekty domów z tarasem?

Taras to przede wszystkim miejsce, gdzie rodzina chętnie wypoczywa na świeżym powietrzu. Dostatecznie duża przestrzeń pozwala zaaranżować to miejsce tak, aby wydzielić na nim kącik kawowy, a także przestrzeń do opalania się w okresie letnim czy zabawy dla dzieci. Odpowiednio zaaranżowany taras będzie też stanowił "przedłużenie" salonu i płynnie łączył dom z ogrodem. Dlatego też wybierając dom z tarasem, warto zwrócić uwagę na to, by ta przestrzeń była skierowana w stronę południową. Można liczyć na to, że to właśnie z tej strony będzie najwięcej słońca w ciągu dnia.

Poznaj 3 projekty domów jednorodzinnych z tarasem, na które warto zwrócić uwagę

Tarasy mogą być zaprojektowanie zarówno przy domach parterowych, jak i z poddaszem użytkowym czy parterowych. Jedną z ciekawszych propozycji dla osób szukających nowoczesnej formy domu z tarasem jest projekt Akord 12. Prezentuje się on wyjątkowo ciekawe ze względu na wykończenie elewacji, które łączy w sobie tynk oraz deskę elewacyjną.

Projekt domu Akord 12

Dla osób szukających mniejszych domów, dobrym rozwiązaniem może być projekt Aster o powierzchni użytkowej 91,07 m2.

Projekt domu Aster

Na stronie domoweklimaty.pl można też znaleźć propozycje dla osób szukających niestandardowych rozwiązań np. projekty z serii Andromeda, w których taras umieszczony jest nad garażem.

Projekt domu Andromedda

Więcej ciekawych pomysłów na projekty domów z tarasem znajdziesz w naszej czytelni pod adresem: https://www.domoweklimaty.pl/pl/czytelnia.

Komentarze