Akumulatorowy sekator czy nożyce do gałęzi - jak wybrać najlepszy sprzęt?

Akumulatorowy sekatorDbanie o ogród to nie tylko obowiązek, ale także forma relaksu i możliwość obcowania z przyrodą. Warto ułatwić sobie prace ogrodowe, wybierając odpowiednie narzędzia. Przycinanie gałęzi będzie znacznie prostsze, gdy w tym celu użyjemy akumulatorowego sekatora. Co to jest i jaki wybrać? Akumulatorowe nożyce do gałęzi to praktyczne rozwiązanie dla każdego. Sprawdź, jak wybrać najlepsze.

Jaki sekator do pielęgnacji ogrodu wybrać?

Posiadanie ogrodu lub sadu oznacza konieczność jego pielęgnacji. Jednym z podstawowych zadań jest regularne przycinanie gałęzi drzew i krzewów. Ma to znaczenie dla zdrowego wzrostu roślin i lepszego wyglądu całego ogrodu. Warto zainwestować w odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam prace.

Sekator to podstawowe i niezbędne wyposażenie każdego ogrodnika. Służy do przycinania drzew i krzewów. Oprócz różnego rodzaju sekatorów ręcznych, na rynku znajdziemy też akumulatorowe nożyce do gałęzi. Manualne narzędzia mają swoje zalety, ale czasem do pielęgnacji ogrodu potrzebujemy bardziej profesjonalnych urządzeń.

Wybierając sprzęty do prac ogrodniczych, należy dostosować je do specyfiki i wielkości naszej działki. Jeżeli posiadamy duży ogród z wieloma drzewami i krzewami, które wymagają regularnego przycinania, wówczas ręczne nożyce są mało wydajne i praca jest męcząca. Akumulatorowy sekator do gałęzi znacznie ułatwi nam zadanie tym bardziej, gdy konarów jest dużo i są dość grube.

Jaki sekator akumulatorowy jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Sekator akumulatorowy do gałęzi do świetne narzędzie pozwalające na bezproblemowe i szybkie cięcie. Aby wybrać najlepszy sprzęt, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim wybierając sekator, należy sprawdzić zakres cięcia, czyli maksymalną średnicę gałęzi, jaką jest w stanie przeciąć. Źle dobrane narzędzie może się zacinać, zakleszczać i szarpać rośliny.

Kolejna rzecz to jakość materiałów, z których wykonany jest sekator. Cięcie grubych gałęzi wymaga wytrzymałego ostrza. Najlepsza jest niezawodna stal nierdzewna. Także cały korpus urządzenia powinien być wykonany z materiałów ułatwiających pracę, a uchwyty powinny być ergonomiczne. Plusem są kompaktowe i wygodne rozmiary oraz niezbyt duża waga sekatora. Ma to znaczenie przy manewrowaniu i dłuższym użytkowaniu. Nożyce powinny być jednak na tyle długie, by bez problemu umożliwiały cięcie wyżej umiejscowionych gałęzi. Prosta i intuicyjna obsługa to niewątpliwa zaleta.

Warto także wziąć pod uwagę specyfikację techniczną sekatora akumulatorowego. Silnik powinien mieć wystarczającą moc do cięcia grubszych gałęzi. Wydajny akumulator pozwala zaś na dłuższą pracę w ogrodzie. Warto też wziąć pod uwagę renomę producenta, bo to gwarancja dobrego sprzętu.

Zalety akumulatorowych nożyc do gałęzi

Akumulatorowy sekator

fot.: źródło zdjęcia - Akumulatorowe nożyce do gałęzi | Kärcher w Polsce

Urządzenie zasilane bateryjnie umożliwia przecinanie gałęzi o średnicy do 3 cm bez użycia siły. Sekator posiada wysokiej jakości stalowe ostrze Bypass z powłoką teflonową, co zapewnia długi i bezproblemowy czas eksploatacji. Dzięki zachodzącym na siebie ostrzom możliwe jest precyzyjne cięcie. Bezwysiłkowo i łatwo pozbędziemy się gałęzi nawet w trudno dostępnych miejscach. Nożyce na wysięgniku umożliwiają dotarcie do wyżej położonych konarów.

Dodatkowo akumulatorowe nożyce do gałęzi mogą być wyposażone w hak, który działa jak zacisk i usuwa gałęzie, które utknęły w koronie drzewa. Maksymalny komfort pracy zapewnia gumowy uchwyt. Wymiary nożyc także są optymalne i pozwalają na swobodne manewrowanie. Niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo użytkowania dzięki blokadzie, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu sekatora.

Akumulatorowe nożyce są wszechstronne, ponieważ nadają się do cięcia zarówno świeżego, jak i suchego drzewa. Przy tym obsługa jest prosta, bowiem wystarczy nacisnąć jeden przycisk

Innowacyjna platforma bateryjna Kärcher Battery Power

Zasilanie akumulatorowe sprawia, że znika problem z podłączeniem urządzeń do prądu na zewnątrz, a pod nogami nie plączą się uciążliwe kable. To też możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się po wszystkich zakątkach ogrodu. Platforma bateryjna Kärcher Battery Power to innowacyjne rozwiązanie. Akumulatory te są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami tej samej klasy napięcia. Uniwersalne 18- i 36-woltowe baterie pozwalają na korzystanie z wielu różnych narzędzi, takich jak: nożyce do gałęzi, trawy, żywopłotu, podkaszarka, dmuchawa do liści, czy kosiarka.

Zaletą akumulatorowych nożyc Kärcher jest unikalna Technologia Real Time. Zintegrowany wyświetlacz LCD wyświetla nie tylko procentowe zużycie, ale też pokazuje pozostały czas (w minutach) do rozładowania baterii, a w trakcie ładowania - czas do końca tego procesu. Poza tym akumulatory są zbudowane z wydajnych ogniw litowo-jonowych. Dodatkowo cechuje je odporność na wstrząsy, kurz i wilgoć.

Czytaj także: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/poradnik-zastosowan/ciecie-bukszpanu-kiedy-jak-i-czym-przycinac-bukszpan.html.

Komentarze