Balie ogrodowe fińskiego producenta

Balia ogrodowaFinowie są prekursorami saunowania i balneoterapii. Doskonale znają się na obróbce drewna i są uznawani za najlepszych producentów drewnianych wanien. Poznaj sekrety niezawodności fińskich balii ogrodowych.

Najważniejsze w procesie produkcji balii ogrodowej jest drewno

Drewno do budowy balii musi być trwałe, solidne i odporne na wilgoć. Zwykłe drewno pod wpływem wody zmienia się. Rozwarstwia, pęcznieje, szarzeje. Dlatego fiński producent balii ogrodowych używa do budowy beczki tylko specjalnego drewna Thermwood zwanego drewnem termicznym, termo drewnem lub termo sosną. To drewno pozyskane z fińskiej sosny - bardzo gęstej i twardej. W Finlandii panuje znaczy surowszy klimat niż w Polsce. Rosnące tam drzewa, rozwijają się znacznie wolnej, co przekłada się na strukturę drewna i słoi. Fińska sosna jest bardziej zbita i twarda niż jej polskie odpowiedniki. Ale to nie wszystko. Zanim drewno zostanie użyte do budowy balii ogrodowej przechodzi długi, bo prawie 100 godzinny proces obróbki termicznej, dzięki któremu materiał nabiera nowych właściwości.

Balia ogrodowa

Właściwości drewna termicznego (Thermwood)

Fińska sosna poddana długim, trwającym prawie 100 godzin procesom termicznym z użyciem wysokiej temperatury i pary wodnej staje się znacznie bardziej stabilna i trwała.

 • Wzrost stabilności wymiarowej drewna - podatność na pęcznienie, skręcanie i zginanie zmniejszona o 90%.
 • Drewno zachowuje wytrzymałość bez względu na warunki atmosferyczne.
 • Zwiększona żywotność do nawet 30 lat.
 • Drewno staje się odporne na pleśń i grzyby.
 • Zwiększona izolacja ciepła o około 25%.
 • Z drewna usuwane są bakterie i żywica.
 • Zmiana koloru na ciemniejszy.
 • Estetyczny wygląd przez wiele lat.
 • Wyparzanie drewna powoduje spadek jego wagi.

Tak przetworzone drewno doskonale nadaje się do użytkowania w miejscach narażonych na trudne warunki atmosferyczne. Thermwood stosuje nie tylko w drewnianych wannach ogrodowych, ale także przy budowie łodzi i elewacji domów.

Trzy sposoby na nagrzanie wody w balii ogrodowej

Fiński producent drewnianych balii wychodzi naprzeciw wymaganiom dzisiejszego, nowoczesnego i wygodnego człowieka. Balie z piecem na drewno powoli odchodzą do lamusa. Piec opalany drewnem i sunący się z niego dym może mają swój urok, ale w dzisiejszym, zabieganym świecie mało kto ma czas na magazynowanie drewna, rozpalanie i pilnowanie ognia w piecu. Dlatego fińscy producenci opracowali alternatywne sposoby ogrzewania wody w balii: gazem i elektryką. Obywa piece są praktycznie bez obsługowe. W pierwszym przypadku do piecyka wystarczy podłączyć butlę gazową. Wodą nagrzeje się już w około 2 godziny. Ogrodowe balie na gaz polecane są na weekendowy relaks, jeśli zaś chcemy by balia była na co dzień gotowa do kąpieli najlepszym wyborem będzie balia na prąd. Piec elektryczny może pracować bez przerwy, cały czas podtrzymując wybraną temperaturę. Dzięki dobrej izolacji termo drewna i użyciu pokrywy temperatura wody w balii opada bardzo wolno, co przekłada się na małe zużycie energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury wody.

Nowoczesne wyposażenie do drewnianej balii

Nowoczesność w baliach fińskiego producenta nie kończy się na komfortowym ogrzewaniu. W baliach spotykamy modne i praktyczne akcesoria.

Balia ogrodowa

 • System bąbelkowy - aeromasaż sprawia, że balia zamienia się w jacuzzi, a bąbelki podczas kąpieli przyjemnie pieszczą całe ciało.
 • Filtr wody - wyłapuje drobne zanieczyszczenia mechaniczne jak włosy czy kawałki liści. Dzięki niemu i odpowiedniej pielęgnacji chemicznej woda jest czysta i świeża.
 • Oświetlenie LED - kolorowe światła oświetlają wodę z dna balii i czynią z kąpieli prawdziwą koloroterapię.
 • Pokrywa izolacyjna - stosowana w przerwie między kąpielami. Chroni wodę przez zanieczyszczeniami i stygnięciem wody.
 • Filtr UV - zabija część bakterii i zarazków, co przyczynia się do oszczędności chemicznych środków dezynfekujących wodę.
 • Przełącznik czasowy z trybem pracy tygodniowej - możesz ustawić dokładnie jaka ma być temperatura wody w poniedziałek, a jak w weekend.

Fińscy producenci stawiają na całoroczne balie

Wiele osób, które miało styczność z baliami twierdzi, że kąpiel w gorącej balii najlepiej "smakuje" właśnie zimą, gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera i dokoła jest biało. Gorąca kąpiel pod gołym niebem w takiej zimowej aurze to niesamowite doznanie. Właśnie dlatego fiński producent balii zadbał by wszystkie podzespoły urządzenia mogły pracować w temperaturach znacznie poniżej zera. Odpowiednia izolacja, obudowa beczki i wyposażenia to podstawa przy pracy balii w zimie. Dzięki temu fińskie balie ogrodowe cieszą się całorocznym zastosowaniem.

Certyfikat jakości i gwarancja producenta

Balia ogrodowa

Fiński producent balii ogrodowych posiada Międzynarodowy Certyfikat Jakości ISO 9001:2015. To potwierdzenie, że produkcja balii jest zgodna z międzynarodowymi normami jakości, a Ty masz pewność, że kupujesz produkt o sprawdzonej trwałości. Ponadto producent udziela na balię 24 miesięcznej gwarancji, dzięki czemu że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów możesz liczyć na darmową naprawę. Ogrodową balię fińskiego producenta możesz zamówić u polskiego dealera ScandiSpa. Firma od wielu lat dostarcza fińskie balie do polskich domów i ośrodków wypoczynkowych. Wybierz wysokiej jakości fińską balię i zamów z dostawą do dowolnego miejsca w Polsce.

Komentarze