Czy shuttersy sprawdzają się jako drzwi?

Drzwi ażurowe drewnianeWiele osób zastanawia się, czy rola shuttersów (tak zwanych okiennic zewnętrznych), ogranicza się jedynie do samych okien. W tym artykule znajdziesz kilka dowodów na to, że shuttersy mogą sprawdzić się równie świetnie także w roli drzwi ażurowych. Odpowiadając tym samym za ochronę, wydzielanie przestrzeni, jak i zachowywanie wyższego poziomu intymności. Czytaj do końca, aby sprawdzić, czy odnajdą się również w Twojej przestrzeni!

Shuttersy wewnętrzne jako drzwi do szafy

Drzwi ażurowe, bo właśnie w taki sposób często nazywa się ten rodzaj okiennic wewnętrznych, tworzone są na wymiar. To oznacza, że z powodzeniem można je wykorzystać jako elementy służącymi do zamykania szafy. I to bez względu na to, jaki kształt, rozmiar czy rodzaj ona przyjmuje.

Jeśli już o rodzaju mowa. Shutters w formie drzwi sprawdza się:

  • W szafach zabudowanych, których konstrukcję wkomponowuje się w istniejące przestrzenie pomiędzy ścianami, szafkami, sufitami itp.
  • W szafach wolnostojących, czyli klasycznych meblach, które można usytuować w dowolnym miejscu każdego domu czy mieszkania.

Shuttersy drewniane jako drzwi do pomieszczeń

Tak zwane drzwi żaluzjowe, idealnie odnajdą się także jako tradycyjne drzwi, stosowane do oddzielania konkretnych pomieszczeń. Tu ponownie, na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż tworzone są one na dowolny wymiar i kolor, jak i w każdym możliwym kształcie.

To powoduje, że shuttersy w tej roli sprawdzą się chociażby jako: drzwi ażurowe do garderoby, salonu, kuchni, sypialni, pokoju dziecięcego czy holu. Po wykonaniu małych modyfikacji (mających na celu zapewnienie najwyższego stopnia ochrony i intymności) - odnajdą się doskonale także jako drzwi do łazienki.

Shuttersy jako sposób na oddzielenie strefy w otwartych pomieszczeniach

Takie ażurowe drzwi mogą stać się również świetną alternatywą dla bardziej tradycyjnych parawanów czy tak zwanych ścianek. Czyli wszelkich elementów służących do wyznaczania oraz oddzielania konkretnych obszarów w otwartych przestrzeniach. W tym aspekcie, w szczególności docenią je właściciele biur, salonów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, a także wielu innych firm.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby okiennice w tej formie znalazły się także w mieszkaniu, w którym to odpowiedzą za oddzielnie strefy dziennej od nocnej. Doskonałym miejscem będzie dla nich również dom, w którym to z powodzeniem podzielą przestrzeń na część kuchenną, jadalną, a nawet wypoczynkową.

Okiennice i drzwi shutters, a ich wpływ na bezpieczeństwo

Nie można zapominać, że shutters, zarówno w swojej tradycyjnej formie (montowanej w oknach), jak i nietypowej (drzwi), są czynnikiem wpływającym na znaczny wzrost poczucia bezpieczeństwa.

  • Zastosowane jako drzwi, mogą chronić zwłaszcza małych domowników - przed odwiedzaniem miejsc stanowiących dla nich potencjalne zagrożenie.
  • Zastosowane w oknach, mogą z kolei chronić zarówno ludzi, jak i cały majątek. Shuttersy są bowiem świetnym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie domu lub mieszkania przed włamywaczami.

Postaw na shuttersy, które wykorzystasz jako drzwi

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu spektakularnego efektu, który wprowadzi do Twojego wnętrza porządek, wygodę, funkcjonalność oraz niezwykły design - już teraz wejdź na: https://shutters.com.pl. Znajdziesz tam kompleksową ofertę produkcji i montażu solidnych, stylowych i trwałych drzwi ażurowych, które doskonale odnajdą się w Twoim wnętrzu.

Zarezerwuj wstępny termin, w którym firma będzie mogła dokonać pomiarów. Następnie, zaakceptuj przesłaną wycenę oraz ustal datę montażu Twoich wymarzonych drzwi ażurowych do garderoby lub innego pomieszczenia. W ciągu kilku tygodni montaży zjawią się u Ciebie, aby przeprowadzić sprawną, szybką i profesjonalną instalację shuttersów.

Komentarze