Dekoracje świąteczne 2021 - co będzie trendy?

Dekoracje świąteczneDruga połowa grudnia to czas na dekorowanie domu na święta. Nie masz pomysłu? Zobacz, co będzie modne w tym sezonie i zainspiruj się naszymi propozycjami. Świąteczne dekoracje 2021 będą nieco inne niż dotychczas.

Żywa choinka i eko dekoracje

Styl eko jest obecnie bardzo modny we wnętrzach. Nic więc dziwnego, że w tym roku w naszych domach staną prawdziwe choinki - świerki i jodły - zamiast sztucznych drzewek. Także dekoracje świąteczne - stroiki, wieńce - robi się z naturalnych materiałów - drewno, szyszki, gałązki, orzechy. W tym roku raczej będziemy unikać sztucznych dodatków, za to bardzo elegancko zaprezentują się kokardy z bawełny i lnu.

Dekoracje świąteczne

W świątecznych dekoracjach nie będziemy stawiać na minimalizm. Ma być strojnie i bogato, aczkolwiek bez niepotrzebnego epatowania nadmiarem ozdób.

Dekoracje świąteczne

Jeśli chodzi o same ozdoby, będzie dominowała przede wszystkim ich jakość. Tu z pomocą przychodzi sklep MyHoneyHome.pl.

Girlandy świetlne na okna i zasłony

Święta to czas światełek. Nie tylko na choince, ale praktycznie w całym domu. Kule świetlne można wieszać pod sufitem, układać na parapetach, komodach, kominkach.

Osobną kwestię stanowi dekoracja okna dodatkami świetlnymi. Tu girlandy można wykorzystać dwojako: wieszając je na zasłonach lub bezpośrednio na szybie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli girlanda ma dekorować pokój, powinna prezentować się na tle zasłony. Jeśli jednak ma przyciągać wzrok przechodniów, trzeba ją powiesić bezpośrednio na oknie.

Dekoracje świąteczne

Rozmiar girlandy powinien być zbliżony do szerokości okna, wtedy dekoracja będzie wyglądała najbardziej spójnie.

Świąteczne drzewko z pomysłem

Jak ubrać choinkę, by wyglądała elegancko i jednocześnie uniknąć kiczu? Wieszanie wszystkich ozdób, które mamy w domu nie jest najlepszym pomysłem. Aby świąteczne drzewko prezentowało się ekskluzywnie, powinniśmy znaleźć dla niego motyw przewodni. Tu do wyboru mamy kolory, kształty lub materiały. Bardzo ładnie prezentują się choinki jedno lub dwukolorowe. Najczęściej łączy się biel lub czerwień z granatem, zieleń ze złotem lub różem, srebro z zielenią lub błękitem. W tych kolorach powinny być nie tylko bombki i łańcuchy, ale też lampki.

Jeśli stawiamy na kształt, zastanówmy się zawczasu, czy choinka będzie udekorowana bombkami, czy może gwiazdkami. W przypadku materiałów rzecz jest prosta. Trzeba wybrać, czy ozdoby mają być szklane, plastikowe czy może (w duchu eko) słomiane? Ciekawą opcją jest udekorowanie choinki cukierkami, które będą zdejmowane i zjadane przez całe święta.

Dekoracje świąteczne

Dekoracyjne dodatki do ustawienia w domu

Jeśli zależy nam na tym, by świąteczna atmosfera emanowała z każdego zakamarku domu, warto rozważyć wykorzystanie dekoracyjnych dodatków marki Lene Bjerre. Są bardzo subtelne, delikatne, a jednocześnie bardzo mocno osadzone w tematyce świąt. Skrzące się wieńce, lampiony, choinki, a także osłonki na doniczki i wazony utrzymane w zimowej stylistyce z pewnością będą bardzo niebanalnym dodatkiem świątecznym, który z jednej strony zaakcentuje ten szczególny czas w roku, z drugiej pozwoli uniknąć klasycznych, nieco oklepanych czerwono-zielonych dekoracji.

Dekoracje świąteczne

Oprócz niewielkich srebrnych choinek i lampionów w domu powinno się znaleźć miejsce na świąteczne anioły, skrzaty, renifery, elfy świętego Mikołaja. Można też położyć w dobrze widocznych miejscach duże, ręcznie malowane bombki.

Dekoracje świąteczne

Komentarze