Donice do stosowania na zewnątrz

Donice betonoweDuże donice na zewnątrz to bardzo ciekawy pomysł na udekorowanie otoczenia swojego domu. Z powodzeniem, można je ustawić w ogrodzie, na tarasie, balkonie, podjeździe czy przy chodniku. W ofercie naszego sklepu, znajdują się różne, nowoczesne donice ogrodowe, które różnią się m.in. materiałem wykonania, kształtami czy wielkością. Z pewnością, każdy znajdzie produkt idealny dla siebie.

Czym się kierować przy wyborze donic ogrodowych?

Wybierając nowoczesne donice ogrodowe, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, znaczenie ma to, jakie rośliny chcemy w nich zasadzić. Poszczególne gatunki, mają różne wymagania, niektóre do prawidłowego rozwoju, potrzebują większych donic, inne lepiej czują się w ciasnym otoczeniu, które nie pozwala na nadmierny rozwój korzeni. Kolejną ważną kwestią jest waga donic. Warto zwrócić uwagę, na to, czy dane rośliny mogą zimować, na zewnątrz, czy trzeba je przechowywać w ciepłym pomieszczeniu. Przeniesienie, ciężkiej donicy, która jest wykonana np. z betonu, może się okazać trudne lub nawet niemożliwe. Dlatego poleca się, sadzenie w nich roślin całorocznych. Natomiast gatunki, nie odporne na zimno i mróz, lepiej uprawiać w lżejszych donicach. Oczywiście, bardzo ważne są także indywidualne preferencje klientów i styl, w jakim został urządzony ogród. Donice na zewnątrz: https://worldofflowerpots.pl/donice-zewnetrzne, mają być spójnym dodatkiem, który doda danej przestrzeni charakteru.

Donice betonowe

Donice betonowe

Nowoczesne donice ogrodowe z betonu architektonicznego, to bardzo popularny produkt. Przede wszystkim stosowany przez nas ultra beton, to bardzo wytrzymały materiał, który świetnie sprawdza się w ogrodach i przestrzeni miejskiej. Jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych, jak np. deszcz, śnieg, mróz, wiatr, czy promienie słoneczne. Donice betonowe to inwestycja na długie lata. Dodatkowo z racji tego, że mają one bardzo duży ciężar, nie przewróci ich nawet największa wichura. Są one także odporne, na czynniki mechaniczne. Nie ma obawy, że uszkodzi je piesek biegający po ogrodzie, czy niesforne dziecko.

Wbrew pozorom, są to bardzo designerskie donice, które dzięki swej prostocie i minimalizmowi, nie wychodzą z mody. Ponadto pasują do niemal każdego ogrodu, zarówno utrzymanego w nowoczesnym stylu jak i bardziej tradycyjnym. Z powodzeniem, można zasadzić w nich różnokolorowe, drobne kwiatki jak i większe drzewka czy krzewy. Połączenie donice beton architektoniczny to idealne połączenie jeśli potrzebujemy produktu na lata. Z ultra betonu wykonywane są przede wszystkim duże donice na zewnątrz.

Donice ze stali corten

Donice zewnętrzne nowoczesne, mogą być także wykonane ze stali corten. Świetnie sprawdzają się one w ogrodzie. Przede wszystkim warto wspomnieć, że produkty ze stali corten, charakteryzują się rdzawym nalotem, który jest bardzo nieregularny i prezentuje się atrakcyjnie. Na pierwszy rzut okna, można powiedzieć, że jest to rdza, jednak w żadnym wypadku nie ulegają one zniszczeniu. Donice z cortenu, są dużo bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych, niż donice ze zwyczajnej stali. Z czasem, powstaje na nich powłoka, która ma funkcję ochronną. Ponadto powłoka ta, dodaje niepowtarzalnego uroku i charakteru. Są to donice ozdobne, które prezentują się zachwycająco. Z powodzeniem można je wkomponować w niemal każde otoczenie. Świetnie podkreślają one nowoczesne aranżacja, a także bardziej klasyczne.

Donica betonowa

Donice ze stali corten, są bardzo eleganckie. Nie są tak ciężkie, jak donice z betonu architektonicznego, dlatego można je swobodnie przestawiać z miejsca na miejsca. Ich dużą zaletą, jest też odporność na czynniki mechaniczne. Oferujemy donice, w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki temu mogą państwo stworzyć niepowtarzalne aranżacje.

Donice aluminiowe - najważniejsze informacje

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, są także duże donice zewnętrzne nowoczesne, wykonane z aluminium. Prezentują się one bardzo efektownie. Ponadto są bardzo wytrzymałe, zarówno na działanie czynników atmosferycznych jak i mechanicznych. Dobrze prezentują się zwłaszcza, jako dopełnienie nowoczesnych aranżacji. Metaliczny połysk, świetnie wygląda w słońcu. W naszej ofercie, znajdują się bardzo różne modele i kształty przypominające bryły geometryczne. Donice ozdobne aluminiowe, nadają się zarówno do wysokich i smukłych roślin, jak i rozłożystych krzaczków i delikatnych, drobnych kwiatków. Podkreślają one charakter każdej rośliny.

Donice Stone

Donice Stone to designerskie donice ogrodowe. Są one zbudowane z włókna szklanego, które pokrywa się specjalną warstwą kwarcu zmieszanego z akrylem. Daje to efekt wizualny bardzo podobny do betonu. Dzięki, zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, są one bardzo wytrzymałe i odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych jak i mechanicznych. Donice ozdobne Stone, świetnie prezentują się jako dodatek do nowoczesnych oraz bardziej klasycznych aranżacji. Ze względu na lekkość konstrukcji można je zastosować wszędzie tam gdzie nie można postawić donic betonowych. Jest to z pewnością bardzo ciekawa dekoracja, która rzuca się w oczy. W ostatnim czasie, znacznie wzrosła ich popularność. W naszym sklepie, mogą Państwo nabyć donice Stone w różnych rozmiarach i kształtach. Są to donice nie tylko do stosowania zewnętrznego, ale tez do wnętrz. Można w nich sadzić, wszelkie gatunki roślin, zarówno mniejszych jak i większych.

Dodatkową zaletą wszystkich donic dostępnych w naszej ofercie są otwory odpływowe, które znajdują się w dnie.

Komentarze