Drewniane meble jako rozwiązanie polecane do pokoju niemowlaka

Drewniane mebleObecnie meble dla dzieci wykonuje się z różnych materiałów, ale najbardziej pożądane wersje są zrobione z drewna. Jest to naturalne tworzywo, które w produkcji mebli wykorzystuje się właściwie od zawsze. Właśnie ze względu na swoje naturalne pochodzenie jest teraz jeszcze bardziej doceniane. To najlepsza propozycja wyposażenia do pokoju niemowlaka. Dlaczego warto postawić na drewniane meble?

Drewniane meble gwarancją bezpieczeństwa

Rozwój przemysłu niestety przyczynił się do degradacji środowiska i stosowania coraz silniejszych środków chemicznych, które nie służą zdrowiu. Meble wykonane z drewna nie zawierają szkodliwych substancji, więc są idealną propozycją do pokoju niemowlaka. Małe dzieci są szczególnie wrażliwe na działanie toksycznych składników i z tego względu powinny mieć wokół siebie jak najwięcej naturalnych materiałów, a jak najmniej tworzyw zawierających środki chemiczne. Przede wszystkim drewniane meble dla niemowlaka to gwarancja ograniczenia ryzyka alergii. Dla najwrażliwszych maluszków najlepsze jest drewno sosnowe, które charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi. Jego powierzchnia zapobiega gromadzeniu się kurzu oraz pyłków, co przeciwdziała alergiom. Różnorodne pyłki dostające się z zewnątrz do domu są alergenami same w sobie - za to kurz nie wywołuje uczuleń, ale bytujące w nim roztocza tak, dlatego trzeba przeciwdziałać jego nawarstwianiu się. Ważne, aby meble dla niemowląt nie były powleczone farbami lub lakierami o toksycznym działaniu, dlatego najlepiej szukać wyposażenia, do którego stosuje się ekologiczne farby wodne. Maluszki reagują na bodźce płynące z otoczenia, więc drewniane meble są tym lepszym wyborem, że mają zapach lasu, który działa relaksująco.

Właściwości drewna i wyjątkowy design mebli

Z drewna powstają najróżniejsze rzeczy, ponieważ jest materiałem plastycznym, który łatwo poddaje się obróbce. Dlatego meble do pokoju dla niemowlaka są oferowane w najróżniejszych wariantach i stylach. Można wybierać spośród klasycznego wyposażenia, jak i nowoczesnego o minimalistycznym zacięciu. Drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka można obejrzeć na stronie www.pinio.com.pl. Do wyboru są łóżeczka tradycyjne i wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak przewijak lub szuflada. Komody i szafy mają starannie przemyślane systemy zamykania, aby maluchy, które zaczynają się już samodzielnie poruszać, nie zrobiły sobie krzywdy. Odpowiednio dobrane meble dla niemowlaków mogą służyć także nieco starszym dzieciom, ponieważ jedną z zalet drewna jest jego solidność i długotrwałość. Wyposażenie może zostać przekazane kolejnym maluchom.

Jakie kolory do pokoju dla niemowląt?

Kolorystyka mebli, jak i całego pokoju, powinna być dostosowana zawsze do stopnia rozwoju dziecka. Niemowlęta dopiero poznają świat i nadmiar dużych powierzchni w intensywnych kolorach nie jest wskazany. Zaleca się pastelowe barwy ścian i mebli. Polecanym kolorem jest biel. Dobrym rozwiązaniem mogą być też meble z jasnego drewna w swoim naturalnym kolorze.

Komentarze