Drzwi zewnętrzne - korzyści z wyboru aluminium

Drzwi zewnętrzneJeśli zastanawiasz się nad tym, jakie drzwi zewnętrzne będą najlepiej pasowały do Twojego domu lub budynku firmowego, zapewne zdajesz sobie sprawę, że istotna jest w tym przypadku nie tylko kwestia estetyki, lecz również ich trwałość. Aby zapewnić obie te cechy, producenci coraz częściej proponują całkiem ciekawą alternatywę dla drzwi drewnianych. Jaką? Aluminium. Poniżej omawiamy dlaczego warto rozważyć drzwi wykonane właśnie z tego materiału.

Drzwi aluminiowe mogą służyć latami

Zacznijmy od podstaw - drzwi zewnętrzne są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych. Zaczynając od przeróżnych warunków pogodowych, przez wpływ temperatury, po zabrudzenia, kończąc na powstawaniu drobnych zarysowań.

W przypadku klasycznych drzwi drewnianych, oczywiście można starannie dobrać gatunek drewna, który będzie względnie odporny. Jednak jeśli porównamy ten wybór z drzwiami aluminiowymi, które cechują się wytrzymałością i odpornością na powstawanie mikrouszkodzeń.

A co z energooszczędnością?

Ten temat również jest bardzo na topie i warto o nim pamiętać w trakcie kupna nowych drzwi lub wymiany. W końcu jeśli na tym etapie wybierzemy drzwi już docieplone przez producenta za pomocą styroduru, bądź pianki poliuretanowej, zadbamy o redukcję ucieczki ciepła do minimum.

Drzwi aluminiowe pasują do nowoczesnej architektury

Część osób gdy słyszy o tym, że wybierając drzwi zewnętrzne, można zastąpić drewno aluminium, ma wątpliwości co do tego, jak wpłynie to na wygląd posiadłości. Uspokajamy - nie ma z tym problemu. Producenci drzwi oferują wiele rodzajów oklein, co pozwala na dopasowanie drzwi do designu całej posiadłości. Możesz wybrać okleinę drewnopodobną, co będzie zadowalającym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie drzwi drewniane. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem na stronie producenta drzwi aluminiowych: https://talmet.pl/drzwi-zewnetrzne/.

Trzeba przy tym jasno zaznaczyć, iż możliwości projektowe są spore. Można wybrać drzwi zewnętrzne pojedyncze lub podwójne. Warto również pamiętać, że asortymencie dostępne są również wszelkiego rodzaju uchwyty oraz klamki. Możesz zdecydować się na pochwyty, klamki lub gałko-klamki.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe a elementy dekoracyjne

Świetną opcją jest również dobór drzwi z przeszkleniami. Wybór takiego modelu pozwala na doświetlenie wnętrza domu. Możliwości jest wiele. Osoby, które wymieniają drzwi i nie chcą ingerować w strukturę budynku mogą wybrać, drzwi z przeszkleniem w obrębie skrzydła. Wówczas mają one przede wszystkim walory dekoracyjne.

Bardziej intrygującym i jednocześnie funkcjonalnym wariantem jest wybór drzwi z naświetlem bocznym lub górnym. To rewelacyjne rozwiązanie, jeśli w przedsionku lub przedpokoju nie ma okna. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt dekoracyjny. Drzwi z naświetlem bocznym optycznie poszerzają wejście do domu.

Łatwiejsza konserwacja drzwi zewnętrznych

Na koniec wróćmy jeszcze na moment do poruszonej już kwestii większej wytrzymałości, jaką mają drzwi zewnętrzne z aluminium. Drzwi aluminiowe nie płowieją i nie przyjmują innych substancji. Co to oznacza? Zepsuł Ci się samochód, wracasz z dłońmi usmarowanymi tłustą substancją, dotykasz drzwi drewnianych i istnieje ryzyko, że zostanie plama. W przypadku drzwi aluminiowych, wejdziesz umyjesz ręce i pójdziesz zetrzeć smar. Taka potencjalna sytuacja dowodzi również temu, że drzwi aluminiowe łatwiej utrzymać w czystości.

Szukasz drzwi zewnętrznych? Wybierz aluminiowe drzwi wejściowe i ciesz się wyborem przez lata!

Komentarze