Farby dekoracyjne - oryginalne dekoracje na ścianach

Farby dekoracyjneDekoracyjne malowanie ścian jest obecnie popularnym trendem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Farby dekoracyjne do wnętrz dają niepowtarzalne, oryginalne efekt, nic więc dziwnego, że ich popularność stale wzrasta.

Pozwalają one w łatwy i błyskawiczny sposób całkowicie odmienić wygląd danego wnętrza i nadać mu świeżości oraz barw. Jeżeli zależy nam na unikalnym, efektownym charakterze wnętrza, to koniecznie postawmy na farby dekoracyjne. Dzięki nim ściany mogą np. naśladować fakturę piasku, cegłę, naturalny kamień, beton elewacyjny czy metalowe pyty.

Poza tym, farby dekoracyjne są niezwykle proste w użyciu; ich aplikacja nikomu nie powinna przysporzyć trudności.

Przykładowe dekoracje na ścianach

Efekty dekoracyjne, które gwarantują nam farby dekoracyjne pozwalają na całkowite odmienienie wnętrza i nadanie mu niepowtarzalnego wyglądu.

Przykładem takiej dekoracji są np. idealne ściany. W celu uzyskania takiego efektu należy sięgnąć po farbę, która wygładzi nierówną powierzchnię. Najlepiej postawić na powłokę renowacyjno-dekoracyjną, która poradzi sobie nawet z poważnymi nierównościami. Taka farba nada efekt wygładzenia i odświeżenia bez konieczności stosowania dodatkowo specjalnych gruntów czy podkładów.

Ciekawą opcją jest także dekoracja według śladów natury. Uzyskamy dzięki temu efekt ciepłego, naturalnego wnętrza. Warto w tym celu postawić na ozdobny tynk z efektem kamienia. W bogatych ofertach różnorodnych farb dekoracyjnych można znaleźć m. in. produkty, które są imitacją kamienia, np. naśladujące szlifowany marmur. Tego rodzaju farby dekoracyjne mogą wiernie oddawać faktury naturalnych kamieni, takich jak np. wapień czy marmur. Posiadają one zatem spory potencjał dekoracyjny. Tego typu wzory nadają się do powierzchni nierównych czy nawet popękanych, ponieważ dekoracje są w stanie ukryć te niedoskonałości. Ślad natury pasuje właściwie do każdego rodzaju wnętrz; jest to dekoracja bardzo wyrazista i rzucająca się w oczy.

Inny przykład dekoracji to dekoracja piaskowa. Daje ona naprawdę naturalny efekt, który jesteśmy w stanie stworzyć sami, bez konieczności korzystania z usług fachowców. Ten rodzaj dekoracji posiada w strukturach farb drobinki piasku, dzięki którym uzyskuje się efekt powierzchni z subtelnym, metalicznym połyskiem.

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest także dekoracja w stylu glamour. Pasuje ona do osób, które cenią odważne, wyrafinowane rozwiązania. Glamour często kojarzy nam się z przepychem, ale obecnie nie musi tak być - możemy wybrać bardzie nowoczesne czy klasyczne aranżacje. Tego rodzaju świetliste, pełne blasku dekoracje powiększą optycznie daną przestrzeń i w naturalny sposób rozświetlą wnętrze.

Komentarze