Humanitarne metody walki z gryzoniami

GryzonieGryzonie, kuny i łasice to szkodniki, których należy się szybko i skutecznie pozbyć. Istotne jest to, aby zrobić to w sposób humanitarny. Zwierzęta powinny zostać jedynie odstraszone. Uśmiercenie zwierząt nie ma najmniejszego sensu - jest to tylko chwilowe rozwiązanie problemu, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko odwiedzą nas kolejni nieproszeni goście. Warto jest przetestować nowoczesne rozwiązania, które są niedrogie, a jednocześnie efektywne. Zapewniają one o wiele wyższą skuteczność, niż domowe sposoby.

Odstraszacz ultradźwiękowy na działkę

Krety, nornice, szczury, czy też myszy polne mogą zadomowić się na działce, lub w pomieszczeniach się na niej znajdujących. Ich obecność z pewnością zostanie szybko zauważona. Zwykle dewastują one teren wokół naszego domu, a także uszkadzają kwiaty i inne rośliny. To spory problem dla tych, którzy starannie aranżują ogród oraz dbają o najmniejsze detale. Dobrym rozwiązaniem są odstraszacze akustyczne, które są tanie, a jednocześnie funkcjonalne. Sprawdzą się nawet w przypadku dużych działek.

Szeroki wybór urządzeń ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Podczas wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zasilania - większość odstraszaczy ultradźwiękowych wymaga jedynie zmiany baterii. Nie potrzebują one dużej ilość energii, co stanowi wielką zaletę. Ich eksploatacja nie jest droga. Innym ważnym parametrem jest zasięg działania. W przypadku bardzo dużych terenów możemy potrzebować większej ilości produktów. Należy podkreślić, że nie istnieje sprawdzona metoda, która w stu procentach odstraszy wszystkie gryzonie znajdujące się na danym obszarze. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że w niektórych okresach życia zwierzęta kierują się instynktem. Nie zważają na swoje bezpieczeństwo, co niejednokrotnie skutkuje utratą życia. Warto jednak wiedzieć, że inwestycja w odstraszacz akustyczny radykalnie zmniejsza ryzyko pojawienia się nowych gryzoni. Trzeba także pamiętać, że myszy, czy też szczury zamieszkujące na działce mogą na okres zimowy szukać ciepłego schronienia w naszej piwnicy, a nawet domu. Właśnie dlatego należy podjąć walkę.

Odstraszacze ultradźwiękowe do pojazdów

Pojazdy również są chętnie odwiedzane przez gryzonie. Dotyczy to nie tylko maszyn rolniczych, czy też samochodów dostawczych, ale również osobowych. Jest to szczególny problem tych, którzy trzymają pojazd na zewnątrz lub pod otwartą wiatą. Warto wspomnieć, że szkodnik może przegryźć kable i przewody, co grozi awarią samochodu i zmniejsza poziom bezpieczeństwa użytkowania. Dobrym rozwiązaniem jest specjalistyczny odstraszasz ultradźwiękowy, który został zaprojektowany z myślą o pojazdach. Zasięg działania tego typu urządzeń zwykle nie przekracza kilku metrów. Występują one zarówno w wersji cichej, jak i głośnej. Urządzenie tego typu montuje się w strefie silnika. Istotne jest to, aby zmniejszyć ryzyko jego zachlapania, czy tez uszkodzenia. Nie może znajdować się ono w miejscu narażonym na wodę, czy też oleje. Na uwagę zasługuje również fakt, że obszar montażu powinien zostać dokładnie odtłuszczony oraz oczyszczony.

Więcej informacji na temat odstraszaczy znajdziecie tu https://tatarek.com.pl/odstraszacze.

Komentarze