Idealna wanna - jak ją wybrać?

Wanna wolnostojącaKąpiel to dla wielu z nas upragniona chwila relaksu i wytchnienia po dniu pełnym wrażeń. To czas tylko na siebie, spędzany w ciszy i spokoju. Odpowiedni dobór wanny wpływa nie tylko na wygodę i komfort podczas kąpieli, ale także na łatwość utrzymania wanny w czystości oraz zużycie wody. Jaki model i typ wanny wybrać? Czym różni się oferta najbardziej znanych producentów?

Rodzaje wanien - co oferują sklepy budowlane?

Wanny dzielimy ze względu na kształt, posiadane funkcje oraz materiał, z którego są wykonane. Znaczenie ma też montaż, ponieważ dostępne są wanny pod zabudowę lub wolnostojące. Ważnym kryterium wyboru jest na naszym rynku marka wanny. W sklepach dominuje kilku dużych producentów, którzy mają swoje indywidualne strategie - jedne koncentrują się np. na klasycznych wzorach, a inne szybko dostosowują się do nowych trendów.

Wanny wolnostojące i czerń - to jest modne

Wanny wolnostojące to dziś najmodniejsze i zarazem najbardziej efektowne rozwiązanie stosowane w łazienkach. Wanna wolnostojąca wyposażona jest na ogół w stylową, wysoką baterię montowaną w podłodze, która stanowi dodatkowy atut wizualny dla całego pomieszczenia. Niekwestionowanym liderem w ostatnim czasie jeśli chodzi o kolorystykę jest czarna łazienka. To piękne wykorzystanie klasycznego koloru idealnie dopasowuje się do industrialnych, minimalistycznych miejsc z surowym betonem, ale także to zdobionych płytek. Czarna łazienka nie jest dziś zarezerwowana tylko dla projektów wysokobudżetowych - spotkamy ją także w zwykłych mieszkaniach w blokach. Prostota i wysokie walory estetyczne pasują po prostu do każdego wnętrza - tak jak w przypadku strojów "mała czarna", czyli klasyczna sukienka, pasuje na wiele okazji. Na rynku można odnaleźć wanny w kolorze czarnym wiely firm. Produkty takie oferuje na przykład marka Besco.

Wanny Besco - szeroka oferta

Marka Besco funkcjonuje już na rynku 25 lat. Cieszy się ogromnym zaufaniem i popularnością wśród klientów. Produkty charakteryzują się wysoką jakością i zapewniają długoletnie bezproblemowe użytkowanie. Rozpiętość cenowa wanien Besco jest dość duża i waha się na rynku od około 350 zł do 7000 zł. Najdroższe są najmodniejsze wanny wolnostojące w kolorze czarnym, srebrnym lub złotym. Firma Besco wciąż rozwija swoją ofertę, co widać szczególnie po asortymencie w polskich sklepach, który z roku na rok wyraźnie się poszerza.

Wanny Kaldewei - węższa oferta, mniejsze różnice cenowe

Niemiecki producent, który szczególną uwagę przykłada do jakości wykonania swoich produktów, funkcjonalności oraz modnego designu. To wanny do luksusowych wnętrz, które zachwycają detalami. Są trwałe i solidnie wykonane, z pewnością posłużą na długie lata. W porównaniu z Besco, Kaldewei wydaje się mieć mniejszy zakres cenowy oferty. Najtańsze model kosztuje co prawda około 700 zł, ale najdroższe na ogół nie przekraczają ok 4000 zł. Oferta Kaldewei jest też wyraźnie węższa, w porównaniu z Besco: brak jest tak wielu różnych wersji kolorystycznych wanien.

Wanny Riho: i klasycznie, i nowocześnie

To marka stawiająca przede wszystkim na trendy modowe i design. Firma stara się trafić różnymi kolekcjami w najrozmaitsze gusty klientów - nie mamy tu koncentracji na wzorach tylko klasycznych lub tylko bardzo awangardowych. Firma jednak od lat znana jest z wyznaczania nowych trendów w branży wystroju łazienek. Ceny oferowanych wanien zaczynają się od około 530 zł a kończą na około 5000 zł. Marka dba o wysoką jakość dostarczanych produktów i może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem oraz zadowoleniem swoich klientów.

Wanny Kerra

Marka Kerra jest producentem wanien od 2005 roku. Właścicielem marki Kerra jest firma Novoterm. Firma oferuje ciekawy wachlarz produktów, które można dopasować do różnych aranżacji swojej wymarzonej łazienki. W ofercie posiada także wolnostojącą czarną wannę, która jest hitem modowym ostatnich czasów. Produkty oferowane są w szerokim wachlarzu cenowym, najtańszy model można nabyć już od około 500zł.

A może wanna Corsan?

Wszystkie produkty oferowane przez markę stawiają na najwyższą funkcjonalność i bezkompromisową jakość. Przedsiębiorstwo działa nieprzerwanie od 2005 roku. W ofercie widać nacisk na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Wiele produktów można uznać za półkę premium, co oznacza, że w atrakcyjnych cenach otrzymujemy wyposażenie bardzo dobrej jakości. Ceny zaczynają się jak na nasz rynek dość wysoko - od około 1500-2000 zł.

Każda firma produkująca wanny stara się sprostać wymaganiom rosnącym wymaganiom klientów, którym z uwagi na rozwój sklepów internetowych, coraz łatwiej porównywać produkty i dzielić się opiniami. Kupując wannę warto negocjować bonusy oraz wypytywać o szczegóły, takie jak pojemność czy właściwości powłoki.

Komentarze