Jak aktywnie korzystać z ogrodu jesienią i zimą?

Zabudowa tarasuLato to dobry moment na docenienie uroków swojego tarasu czy ogrodu. Czy istnieje lepszy moment na spędzanie czasu na zewnątrz niż w najcieplejsze miesiące roku? Mogłoby się wydawać, że nie. Zbliżająca się coraz to większymi krokami jesień, powoli sprawia, że rezygnujemy z przesiadywania na swoich tarasach, balkonach czy w pięknych ogrodach z powodu chłodniejszych, jesiennych pogód.

Czy naprawdę jesteśmy zmuszeni odpuścić wypicie naszej ulubionej kawy przed domem? Okazuje się, że wcale nie. Na ratunek w te chłodne dni przychodzi nam SALGAT.PL, czyli firma, której głównym filarem działalności jest projektowanie oraz montaż wszelkiego rodzaju systemów aluminiowo-szklanych na taras czy balkon, które są w stanie stworzyć nam wymarzony zimowy ogród, ale także zadaszeń.

Czym tak w sumie jest system aluminiowo-szklany?

System aluminiowo-szklany to nic innego jak oranżerie, zadaszenia czy dobudówki pozwalające nam korzystać z piękna natury, która otacza nasz dom czy mieszkanie przez cały rok. Może być to konstrukcja pozwalająca przedłużyć żywotność roślin lubiących ciepło zimową porą, ale będzie to również idealne pomieszczenie dodatkowe dla rodziny służące między innymi do wieczornych spokojnych czy biesiadnych spotkań w gronie najbliższych lub po prostu przestrzeń pozwalająca się zrelaksować po ciężkim dniu. Krótko mówiąc jest to idealne miejsce na przechowanie flory, ale również na spędzenie w nim miłych chwil. W związku z różnymi przeznaczeniami tego miejsca, wyróżniamy dwa rodzaje ogrodów zimowych. Jednym z nich są ogrody ogrzewane, które będą spełniały idealną funkcję miejsca rekreacji oraz spotkań w ciągu całego roku. Zapewnienie ogrzewania w naszej zabudowie zapewni nam komfort w trakcie użytkowania z pięknej przestrzeni każdą porą roku. Zimne ogrody są znacznie rzadziej spotykane ze względu na dyskomfort związany z niską temperaturą panującą w pomieszczeniu zimą.

Zabudowa tarasu

Jak możemy spożytkować taki ogród?

Cóż, sposobów na korzystanie z zimowego ogrodu jest naprawdę wiele. Jest ich tak dużo, jak wiele pomysłów wymyślimy. Tak naprawdę możemy w środku robić wszystko to, co chcemy. Miejsce będzie idealne na poranną kawę, na podanie obiadu i wspólne zjedzenie posiłku w niezwykle urokliwym miejscu. Może nam służyć nawet jako miejsce do jogi, gdzie możemy odetchnąć po ciężkim dniu. Pomysłów jest naprawdę sporo. Konstrukcja również idealnie sprawdzi się na romantyczny wieczór przy świecach i dobrym winie. Jesteście Państwo w stanie spożytkować ogród na tysiące najróżniejszych sposobów, bo jedynym ograniczeniem jest nasza kreatywność.

Skorzystaj z możliwości hodowania kwiatów całorocznych.

Zabudowa tarasu umożliwia nam cieszenie się pięknem roślin, które nie są w stanie wytrzymać niskich temperatur. Jest to dodatkowy atut, bo zadaszenie tarasu i cała jego zabudowa umożliwia nam podziwiania pięknej roślinnej zieleni przez cały rok. Jednak wpływ na roślinność, którą możemy hodować ma również usytuowanie naszego ogródka. Jeśli nasz taras znajduję się od strony południowej, to jesteśmy w stanie hodować rośliny egzotyczne, gdyż mają one stały dostęp do dużej ilości światła. Nie jest jednak to możliwe, jeśli nasz ogród umieszczony jest od strony wschodniej i zachodniej, gdyż tam panują całkowicie inne warunki. Przykładowo, strona wschodnia rośliny otrzymują dużą ilość światła rano. Strona zachodnia latem jest mocna nasłoneczniona a zimą prawie wcale. Podobnie jest również z ogrodami na stronie północnej, gdyż tam nadają się rośliny, które nie potrzebują sporej ilości światła.

Skorzystaj z zabudowy tarasu lub zadaszenia nie tylko w celach prywatnych

Prywatne korzystanie z zabudowy tarasu nie jest jedyną możliwością na czerpanie przyjemności z tego miejsca. Jest to świetna opcja nie tylko wypoczynkowo-rekreacyjna, ale również idealnie się sprawdzi jako taras lub ogródek restauracji czy kawiarni, gdyż umożliwi czerpanie przyjemności ze spędzania czasu na zewnątrz nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo taka zabudowa tarasu świetnie sprawdzi się jako powiększenie swojego lokalu nadając mu świetny klimat! A zadaszenie tarasu późnym wieczorem umożliwi podziwianie gwieździstego nieba nadając tym samym idealny klimat na romantyczne spotkania.

Ogrody zimowe mogą tworzyć dodatkowe pomieszczenie w domu, ale mogą również stanowić wolnostojący obiekt w wyznaczonym i wymarzonym przez nas miejscu. Firma SALGAT składa się z profesjonalistów, którzy doradzą Państwu w wyborze miejsca na umieszczenie takiego ogrodu, gdyż lokalizacja musi zostać dobrze dobrana z zachowaniem odpowiedniego ułożenia do kierunków świata, ponieważ stanowią one bardzo ważny element dotyczący funkcjonowania takiego systemu aluminiowo-szklanego. Przykładowo ogród zimowy utworzony od południowej części będzie znakomicie oświetlony, ale z powodu nasłonecznienia możliwe będzie znaczne podniesienie temperatury wewnątrz, co może mieć negatywny wpływ na żywotność uprawianych w środku roślin lub znacznie obniżyć komfort spędzania czasu w środku. W takim przypadku potrzebne będzie zamontowanie osłon więc idealnie sprawdzą się rolety lub zasłony. Na szczęście doświadczony w tej branży producent przewidział taką sytuację i na swojej stronie oferuje również montaż markiz elektrycznych oraz panoramicznych zasłon. Elementy te, chronią ludzi przed szkodliwym promieniowaniem UV odcinając dostęp przenikania promieni słonecznych przez szkło. Niestety, ale promienie słoneczne w zbyt dużej ilości dostarczają nam zbyt dużo promieni UV, które negatywnie wpływają na ludzi. Powodują między innymi szybsze starzenie się tkanek skóry czy powstawanie pieprzyków, które w dalszej sytuacji mogą przyczynić się do przekształcenia w nowotwory skórne, takie jak czerniak. Dlatego zaopatrzenie się w zasłony lub rolety proponowane przez producenta jest świetną decyzją. Nie jest to koniec pozytywnych rzeczy związanych z zasłonięciem naszego ogrodu. Nawet częściowe ucięcie dostępu światła do środka powoduje, iż ekstremalnie wysoka temperatura na zewnątrz nie wpłynie na jakość korzystania z wnętrza szklanego obiektu.

Producent jest gotowy na każdy styl, stąd szeroka gama kolorystyczna dostępna na ich stronie.
Zabudowy szklane dają nam możliwość wykazania się poczuciem stylu. Dodatkowa przestrzeń może okazać się nie lada wyzwaniem dla każdego. Nasz producent jednak sprosta takim wyzwaniom i dostosuje design do wymagań każdego klienta. Baczne obserwowanie zmieniających się co chwile trendów umożliwiło producentowi być na bieżąco ze wszystkim, co najmodniejsze. Dodatkowo szeroka wiedza na temat estetyki zadaszonych tarasów umożliwia podsunięcie całkiem dobrych rozwiązań dla najbardziej niezdecydowanych klientów. Marzy Ci się nietypowe zadaszenie tarasu lub nietypowa zabudowa tarasu? Oni uwielbiają takie wyzwania!

SALGAT wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na wysoką jakość świadczonych usług oraz materiałów wykorzystywanych w swoich ofertach. Gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia, a także ochronę przed korozją. Czynniki atmosferyczne również nie są producentowi straszne, gdyż najwyższa jakość materiałów zapewnia trwałość i bezpieczeństwo nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Oprócz świetnej jakości świadczonych usług, producent może pochwalić się troską o środowisko. Dodatkowym atutem jest uzyskany certyfikat weryfikujący firmę jako godną zaufania, co jest zapewnieniem klienta o najwyższym standardzie obsługi oraz satysfakcji klientów tuż po dokonaniu montażu. Rzetelne podejście do klientów jest najlepszym powodem do stwierdzenia, że producent jest jakościowy oraz profesjonalny.

Komentarze