Jak dobrze wybrać listwy wykończeniowe

Listwy wykończenioweWybierając panele do swojego domu lub mieszkania, koniecznie musimy odpowiednio dopasować listwy wykończeniowe. Pozornie mało znaczący element, jest w rzeczywistości jednym z najważniejszych elementów, maskujących przestrzenie pomiędzy ścianą a podłogą, a także dopełniających wystrój wnętrza.

Podstawowym zadaniem prawidłowo dobranych listew podłogowych jest zasłonięcie szpar i nierówności pomiędzy krawędzią podłogi a początkiem ściany. Za listwami można również ukryć kable i przewody. Pomagają również ochronić ścianę przed uszkodzeniem np. podczas odkurzania. Białe listwy MDF to świetny wybór do każdego pomieszczenia.

Listwy wykończeniowe

Listwy profilowe bardzo często wybierane są przez klientów ze względu na łatwość w ukrywaniu kabli. Montuje się je za pomocą śrub wkręcanych do ściany, co gwarantuje ich solidność, trwałość i nie uleganie odkształceniom.

Dostępne są także listwy MDF do paneli ściennych KronoWall 3D. Listwy tego typu występują w dekorze paneli dekoracyjnych

Kolejnym rodzajem są listwy PCV. Są odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, posiadają demontowany pasek wewnętrzny, za którym możemy ukryć kable bez potrzeby ściągania całej listwy. Różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie model idealny do swojego mieszkania.

Listwy wykończeniowe

Czym kierować się podczas wyboru listew podłogowych?

Zastanawiając się nad wyborem listew przypodłogowych, dobrze jest znać rozmiary pomieszczenia. Do małych pokoi sugeruje się zakup listew o wysokości od 4 cm do 6 cm. Takie proporcje sprawiają, że listwy stapiają się z podłogą.

Na dużych przestrzeniach można śmiało wybierać listwy od 6 cm do 8 cm wysokości, a w przypadku bardzo wysokich sufitów, nawet powyżej 10 cm.

Listwy wykończeniowe

Warto pamiętać, że kupując listwy w kolorze podłogi, wizualnie zwiększamy jej powierzchnię. Z kolei modele kontrastujące z kolorem ścian optycznie je pomniejszają.

Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji jest jednak to, aby listwy dobrze komponowały się ze stylem pomieszczenia. Jeśli stworzą delikatne, płynne przejście z podłogi na ściany, możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru. W szczególności, kiedy postawiliśmy na sprawdzone produkty, np. od Kronosfera.pl.

Komentarze