Jak wybrać narzutę na łóżko?

Modna narzutaNarzuta na łóżko to produkt, który łączy w sobie dwie funkcje - praktyczną oraz dekoracyjną. Kupujemy je przede wszystkim po to, aby chroniła łóżko i materac przed zabrudzeniami. Należy pamiętać, że jest to również element dekoracyjny, dlatego powinna być dobrana tak, aby swoim wyglądem pasować swoim do wystroju sypialni. To, w jaki sposób wygląda pomieszczenie, ma duży wpływ na nasz wypoczynek.

Jaki rodzaj narzuty wybrać?

Przed zakupem narzuty zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Powinien być on wytrzymały, aby chronić pościel przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli posiadasz zwierzęta domowe, zwróć uwagę czy tkanina jest łatwa w czyszczeniu, aby pozbyć się z niej sierści. Narzuta powinna być również przewiewna i delikatna dla skóry, w okresie zimowym możesz jej używać jako dodatkowego okrycia. Naszym zdaniem dobrej jakości narzuty to te wykonane z materiałów naturalnych np. bawełny lub połączenia materiału naturalnego z syntetycznym - takie narzuty znajdziesz między innymi na https://i-posciel.pl/narzuty-na-lozko-do-sypialni

Jak wybrać rozmiar narzuty?

Jest kilka sposobów jak przykryć łóżko narzutą. Niektórzy wybierają rozmiar narzuty, dokładnie taki sam jak wymiar materaca, narzuta przykrywa tylko wierzch łózka i nie dokładnie chroni materac przed kurzem. Znacznie lepszym sposobem, jak zakup nieco większej narzuty, tak aby można było ją założyć pod materac lub aby swoją krawędzią sięgała do podłogi - tak prezentowana narzuta nie tylko dokładnie chroni łóżko, ale również wygląda bardzo elegancko.

Krótka instrukcja jak wybrać rozmiar narzuty:

  • Narzuta o wymiarach takich samych jak materac - po prostu zmierz materac i kup narzutę o dokładnie takich samych wymiarach.
  • Narzuta założona pod materac - taki sposób najlepiej chroni materac przed kurzem. Do wymiaru materaca dolicz jego wysokość (w Polsce najczęściej jest to około 20 cm) oraz dodatkowe 10 cm na zakładkę.
  • Narzuta sięgająca do podłogi - do rozmiaru materaca dolicz wysokość od jego krawędzi do podłogi. Aby narzuta nie zbierała kurzu z podłogi, wybierz wymiar tak, aby zwisała kilka cm nad powierzchnią podłogi.

Jaki wzór i kolor narzuty wybrać?

Łóżko to serce sypialni. Najczęściej umieszczamy je w głównym punkcie pomieszczenia, to na nie najpierw zwracamy uwagę, wchodzą do sypialni. Narzuta położona na łóżku powinna być dobrana w taki sposób, aby komponować się z wystrojem sypialni. Na naszym rynku masz do wyboru naprawdę ogromną ilość narzut, dostępne są wersje pikowane w przeróżne wzory, jednokolorowe lub zdobione nadrukami oraz wykonane z różnych tkanin, np. satyny, pluszu lub weluru.

Nie dajemy tutaj gotowców jaki kolor czy wzór narzuty wybrać, ponieważ każda sypialnia jest inna i każdy ma inny gust. Pamiętaj, aby zachować harmonię i unikaj przepychu, nie działa on kojąco na umysł, a sypialnia powinna być miejscem, w którym mamy czuć się swobodnie i komfortowo.

Komentarze