Jakie materiały będą potrzebne do budowy domu?

Budowa domuBudowa domu to bardzo ważny etap w życiu, który z jednej strony napawa radością, a z drugiej wymaga podejmowania wielu trudnych decyzji. Wymarzony dom powinien być zarówno komfortowy jak i ekonomiczny. Trzymając w ręku projekt przyszłego budynku, musimy więc podjąć szereg decyzji związanych z wyborem materiałów budowlanych. Stosowanie produktów wysokiej jakości to warunek wykonania trwałej i energooszczędnej budowli.

Podczas budowy należy zaopatrzyć się w materiały konstrukcyjne do budowy ścian, stropów i dachu, stolarkę okienną i drzwiową oraz materiały izolacyjne (a zwłaszcza izolację termiczną i przeciwwilgociową). Kolejnym etapem są instalacje i materiały wykończeniowe.

Bloczki budowlane - alternatywa dla tradycyjnych materiałów

Pierwszym rodzajem materiałów budowlanych, który musimy wybrać to wszystkie produkty pozwalające doprowadzić naszą budowę do stanu surowego. To przede wszystkim cegły, pustaki i bloczki betonowe lub silikatowe oraz zaprawy dobrane do określonego materiału.

Wśród klientów nieustannie rośnie zainteresowanie budową ekologicznych domów a przez to materiałami, które pozwalają na osiągnięcie "zielonego efektu". Promocja na Ytong Energo, czyli bloczki budowlane wykonane z betonu komórkowego o wysokich parametrach izolacyjności termicznej pozwoli poznać ten produkt od najlepszej strony i znaleźć rozwiązanie zgodne z własnymi preferencjami. Bloczki betonowe to produkt, który znacząco obniży koszty budowy i to na wielu jej etapach.

Bloczki można kupić w dwóch grubościach: 36,5 cm i 48 cm, co ma bezpośredni wpływ na szybki postęp prac budowlanych i końcowy poziom izolacyjności termicznej budynku. Ściany postawione z tego materiału spełniają normy cieplne dla budynków mieszkalnych bez konieczności montażu dodatkowej izolacji cieplnej. Poza wysoką izolacyjnością termiczną, która przekłada się na energooszczędność budynku, ważna jest również duża wytrzymałość tego materiału. Jest odporny na nacisk i uszkodzenia mechaniczne, co jest ważne choćby w przypadku elewacji, poza tym nie poddaje się korozji biologicznej. Bloczek wykonany z mieszanki naturalnych składników nie zmienia swojego wyglądu ani właściwości z upływem czasu. Bloczki są niepalne, a postawiona z nich ściana oddycha. Dzięki porowatości materiału w pomieszczeniach zachowana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, dzięki czemu nie pojawia się wilgoć ani nieprzyjemny zapach.

W co jeszcze warto zaopatrzyć się na początku budowy?

Budowa fundamentów, ścian i stropów to kluczowe etapy stawiania budynku. Konieczny jest wybór wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych, betonu, zbrojenia i materiałów izolacyjnych. Kolejnym etapem jest budowa i ocieplenie dachu oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Kupno produktów o dobrych parametrach termicznych pozwoli mocno ograniczyć koszty eksploatacyjne, a zwłaszcza koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Dzięki nim można również dobrać urządzenia grzewcze o mniejszej mocy i zmniejszyć liczbę grzejników.

Po zakończeniu stanu surowego zamkniętego przychodzi czas na kupno i montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, wentylacyjnej, elektrycznej oraz odprowadzania wody deszczowej i odgromowej.

Komentarze