Jakie rozmiary trampolin ogrodowych będą najlepsze? Sprawdzamy!

Trampolina ogrodowaTrampoliny ogrodowe to największa atrakcja, jaką możemy sobie zafundować na lato do ogrodu. Są okazją do zabawy dla dzieci i dorosłych, ale też świetnym sposobem na mocną dawkę ruchu. Przy wyborze trampoliny musimy wziąć pod uwagę kilka czynników - jednym z nich jest na pewno jej rozmiar.

Jakie są rozmiary trampolin?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów trampolin - ich rozmiary są dostosowane do różnych potrzeb. Możemy kupić już małe trampoliny o średnicy ok. 170-180 centymetrów, które będą idealne dla jedynaka, który chce sam poskakać w ogrodzie. Następnie mamy trampoliny o średnicy 252 centymetrów, 312, a nawet 427. Oczywiście wraz ze średnicą zmienia się też cena trampolin, ale nie wcale nie oznacza to, że na dużą trampolinę musimy wydać majątek.

Weź pod uwagę ilość osób w Twojej rodzinie

Zastanawiając się nad rozmiarem trampoliny, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość osób, która będzie na niej skakać. Oczywiście należy liczyć ilość dzieci w rodzinie, ale trzeba też założyć, że na trampolinę czasami wskoczą dorośli. Jeżeli chcemy kupić trampolinę dla jedynaka albo zakładamy, że będzie na niej skakało jedno dziecko naraz, to mała średnica powinna być wystarczająca. Zazwyczaj jej obciążenie to ok. 90-100 kilogramów.

Jeżeli jednak przewidujemy, że z trampoliny będzie korzystać większa ilość osób, to lepiej wybrać te o średnicy od 300 centymetrów wzwyż. Trampoliny ogrodowe w dużych rozmiarach oferuje na przykład firma Dollo, polski producent trampolin. Na takich trampolinach będą mogły bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Trampolina ogrodowa

Duża trampolina ogrodowa Dollo Sport

Dopasuj trampolinę do rozmiaru swojego ogrodu

Chociaż może nas kusić kupienie jak największej trampoliny ogrodowej, to nie możemy przesadzić - powinna być ona odpowiednia do wymiarów naszego ogrodu albo działki. Ważne, żeby wokół niej też było miejsce na swobodne przechodzenie. Jeżeli jednak możemy sobie na to pozwolić, to na pewno lepiej wybrać większy rozmiar trampoliny ogrodowej.

Dlaczego warto kupić dużą trampolinę?

Im większa średnica, tym większa zabawa, ale też bezpieczeństwo. W ten sposób mamy pewność, że podczas skakania nikt na siebie nie wpadnie. Duża średnica trampoliny zmniejsza też prawdopodobieństwo, że ktoś wskoczy na sprężyny. Trampoliny ogrodowe duże pozwalają na wykonywanie różnych akrobacji bez obaw, że coś stanie się nam albo naszym dzieciom.

Od kiedy trampolina dla dziecka?

Jeżeli chcemy kupić trampolinę naszemu dziecku, to najpierw musimy upewnić się, że będzie dla niego bezpieczna. Zazwyczaj jako wiek, w którym dzieci mogą zacząć skakać, wskazuje się 3 lata. Wcześniej dzieci mogą jeszcze mieć problemy z błędnikiem podczas zabawy. Powyżej tego wieku skakanie będzie jednak świetnym sposobem nie tylko na zabawę, ale też na rozwój dziecka. Dzięki skakaniu będzie rozwijało swoje umiejętności, nie tylko fizyczne, ale też mentalne. Jeżeli chcemy zapewnić mu dodatkowe bezpieczeństwo, koniecznie zainwestujmy w akcesoria do trampolin.

Akcesoria do trampoliny ogrodowej

Akcesoria do trampolin - sprężyny

Jak zwiększyć bezpieczeństwo naszego dziecka na trampolinie

Jeżeli wiemy, że na trampolinie będzie bawić się kilka dzieci albo że planują one akrobacje, to dobrym pomysłem będzie kupno siatki ochronnej. Wysoka na kilka metrów sprawi, że dzieci na pewno nie wypadną poza trampolinę i będą mogły skakać bez obaw. Z kolei ochraniacz na sprężyny sprawi, że żadna mała stópka czy palce nie dostaną się pomiędzy sprężyny. Możemy również trampolinę wkopać w ziemię. Takie zabezpieczenia zapewnią rodzicom spokój i możliwość cieszenia się słońcem w ogrodzie bez żadnych zmartwień.

Komentarze