Kominki wolnostojące - nowoczesny design i wysoka wydajność

Kominek do mieszkaniaOd pewnego czasu, wkłady kominkowe mają poważnego rywala na rynku systemów grzewczych. Są to piecyki wolnostojące, które stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego piecyki typu koza zyskują zaufanie Polaków? Wynika to z ich nowoczesności. Przede wszystkim, producenci oferują wiele wariantów tych produktów. Ponadto, pieców wolnostojących nie trzeba dostosowywać do istniejącej infrastruktury budynku. Znacznie ułatwia to wybór. Piece kominkowe mają także szereg innych zalet, które przedstawiamy poniżej. Jesteśmy pewni, że jest to doskonały wybór do każdego rodzaju budynku.

Koszty inwestycji

Jedną z korzyści, która płynie z montażu pieca kominkowego są niskie koszty. Dzięki temu, piece typu koza stanowią obiekt zainteresowań, zarówno właścicieli nowopowstałych budynków jak i tych nieco starszych. Niski koszt wynika nie tylko z kosztu samego produktu, ale też z braku dodatkowych prac podczas montażu. W przeciwieństwie do wkładów kominkowych nie wymagają one ingerencji w strukturę domu. W przypadku pieca kominkowego wolnostojącego, wymagane jest jedynie przyłączenie do komina. Brak konieczności przeprowadzania zaawansowanych prac remontowych, sprawia, że kominek wolnostojący może być nawet o połowę tańszy niż wkład kominkowy.

Możliwości grzewcze

Piecyki wolnostojące dorównują możliwościami grzewczymi wkładom kominkowym. Sprawności kominków wolnostojących (najwydajniejsze są urządzenia Defrohome) sprawiają, że z powodzeniem można jest wyposażyć w płaszcz wodny lub system dystrybucji gorącego powietrza. Dzięki temu, piecyki wolnostojące mogą działać, jako wsparcie dla głównego źródła ciepła. Kominek wolnostojący z płaszczem wodnym lub systemem dystrybucji gorącego powietrza to znakomita opcja na optymalizację kosztów ogrzewania. Sprawdza się to głównie w okresach przejściowych (wiosną oraz jesienią). Ponadto, kominek wolnostojący z płaszczem wodnym może brać udział w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Oba warianty sprzyjają środowisku i dbają o kieszeń inwestora.

Mobilność i estetyka

Piecyki wolnostojące przewyższają wkłady kominkowe pod względem mobilności. W przypadku przeprowadzki, kominek wolnostojący może zostać zdemontowany z przeniesiony w inne miejsce. Niestety, wkłady kominkowe nie zapewniają takiej możliwości.

Piecyki typu koza, większości kojarzą się z urządzeniami starego typu, z których korzystano jeszcze w ubiegłym wieku. Nic bardziej mylnego. Obecnie, produkty te to urządzenia o wyjątkowej i nieszablonowej estetyce. Dostępne są w dowolnej kolorystyce, w nowoczesnym bądź klasycznym designie o różnych gabarytach. Mogą być elementem wystroju, zarówno dla budynków w stylu retro jak i dla tych modernistycznych. Mobilność takich kominków, daje także duże możliwości ulokowania urządzenia w danym pomieszczeniu (oczywiście zachowują wszelkie normy i przepisy np. wymóg przewodu kominowego).

Piecyki wolnostojące to rozwiązanie znane od wielu pokoleń. Kominki o tym charakterystycznym designie wracają na rynek w całkowicie nowym wydaniu. Powyższe zalety sprawiają, że kominki wolnostojące znajdują wielu zwolenników. Stanowią one doskonałą alternatywę dla wkładów kominkowych czy też kominków otwartych, przewyższając je na wielu płaszczyznach.

Komentarze