Kuchnia w wydaniu eko

Kuchnia ekoKuchnia zaaranżowana w stylu ekologicznym jest oszczędna w formie, bazuje na naturalnych kolorach i materiałach. Obowiązkowe są drewniane meble kuchenne, energooszczędne sprzęty i mnóstwo kwiatów i świeżych ziół w glinianych donicach. To wnętrze niezwykle harmonijne, w którym można zrelaksować się po trudach dnia codziennego.

Kuchnia w wydaniu eko z jednej strony opiera się na naturalnych materiałach, drewnianych meblach kuchennych, na wyborze energooszczędnych sprzętów, a z drugiej to także barwy występujące w naturze. Jest to też sposób życia, gotowanie z produktów ekologicznych, samodzielne przygotowanie posiłków dobrej jakości, pozbawionych ulepszaczy, konserwantów i sztucznych barwników.

Kuchnia eko

Naturalnie w kolorze

Dobór kolorów w kuchni w stylu eko daje duże pole do popisu. Są to zarówno kolory ziemi, stonowane pastele - beże, brązy, biele, zielenie, jak i energetyczne kolory kwiatów - żółty, czerwony, pomarańczowy, fioletowy, niebieski - wszystko to w nasyconych wersjach. Tak ogromny wybór sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią paletę kolorystyczną. A do tego kolory można wprowadzać na różne sposoby. Monochromatyczne wnętrza, które bazują na jednym kolorze - w takim wydaniu warto poruszać się w różnych odcieniach jednego koloru, dzięki temu unikniemy wrażenia przytłoczenia. Druga opcja to zastosowanie jednego, zazwyczaj jasnego koloru jako tła, a następnie przełamanie go innymi barwami, choćby w formie akcentów. Ostatnia możliwość aranżacji kolorystycznej to kontrasty, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Absolutnym must have w kuchni eko są kwiaty, świeże zioła w dużej ilości i warkocze czosnku, które pięknie zdobią wnętrze.

Meble kuchenne w stylu eko

Kuchnia eko

Meble kuchenne koniecznie powinny być wykonane z drewna - pięknie prezentują się w naturalnej wersji - taką aranżację można przełamać intensywnymi kolorami. Najlepiej w formie dodatków. Nie gorzej sprawdzą się również meble kuchenne z barwionego drewna. Ciekawą propozycją są też zestawy dwukolorowe. W czasie wybierania mebli kuchennych trzeba się również zdecydować na to czy ich fronty będą matowe czy w połysku. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego w tym przypadku warto kierować się wyłącznie swoim gustem. Meble kuchenne to zazwyczaj inwestycja na kilka lat, dlatego dobrze jest wybierać spośród producentów, którzy mają doświadczenie w pracy z drewnem, takich, jak np. STOLKAR.

Komentarze