Kuchnia

Oświetlenie blatu roboczego w kuchni - o czym pamiętać?

Oświetlenie blatu w kuchniKażdy miłośnik gotowania doskonale wie, jak ważny jest przestronny blat kuchenny. I mimo że dobrze przygotowane miejsce przyrządzania potraw nie ma bezpośredniego wpływu na ich smak, to jednak może zdecydowanie poprawić komfort pracy. Spore znaczenie dla szybkości i dokładności krojenia, siekania, obierania i mieszania ma też oświetlenie umieszczone nad blatem - jak je dobrze zainstalować?

Więcej…

   

Rodzaje i wysokość szafek kuchennych

Rodzaje i wysokość szafek kuchennychRodzaje i wysokość szafek kuchennych. Kuchnia bez szafek jest jak dusza bez ciała. Aby kuchnia stała się pomieszczeniem użytkowym a przede wszystkim funkcjonalnym, niezbędne jest wyposażenie jej w odpowiednie meble.

Więcej…

   

Projektowanie kuchni - zasady. Popularne układy mebli kuchennych

Projektowanie kuchniZaprojektowanie kuchni jest pierwszym i najważniejszym krokiem do stworzenia idealnego wnętrza. Zanim jednak powstanie projekt należy zastanowić się jaki ma być efekt końcowy, oraz co można zrobić by pomieszczenie było atrakcyjne. Większość osób ma swój obraz idealnej aranżacji, jedni marzą o jasnym przestronnym wnętrzu z minimalistyczną zabudową w odważnych barwach, inni cenią przytulne wiejskie wnętrza kuchenne.

Więcej…

   

Fronty kuchenne - rodzaje, materiały, właściwości

Fronty mebli - meble do kuchni na wymiarFronty kuchenne to podstawowy element użytkowy kuchni. Nadają one także charakter temu miejscu i wpływają na ogólny wizerunek pomieszczenia. Nowe meble kuchenne to także wydatek na fronty kuchenne. Są to dwa nieodzowne i nierozłączne elementy. Na rynku istnieje bogaty wybór frontów i bardzo często dostępne są one w przystępnych cenach.

Materiał musi być na tyle odporny, aby właściciele nie byli zmuszeni do zmieniania frontów co pewien czas.

Więcej…