Lifting łazienki, czyli szybki i tani remont

Remont łazienkiPrzychodzi taki czas, kiedy zauważasz, że Twoja łazienka nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś i potrzebuje pewnego odświeżenia. Jak szybko i tanio nadać jej nowy wygląd oraz przeprowadzić niedrogi lifting?

Jeśli Twoja łazienka nie jest zniszczona, ale czujesz że wygląda już nieco staromodnie i właściwie Ci się nie podoba, możesz odświeżyć jej wygląd bez konieczności zrywania płytek ze ściany oraz przeprowadzania inwazyjnego i kosztownego remontu. Jak tego dokonać?

Proste patenty

Najprostszym sposobem, który natychmiastowo znacznie podniesie estetykę pomieszczenia, jest wymiana fugi między płytkami oraz położenie nowej warstwy silikonu wokół elementów białego montażu. W ten sposób zyskasz czyste i jasne wykończenie łazienki, dzięki czemu efekt odświeżenia będzie widoczny gołym okiem. Kolejny prostym trikiem jest wymiana armatury. Nie musisz demontować całej wanny lub umywalki, aby uzyskać zupełnie nowy efekt aranżacji wnętrza. Wymiana baterii i słuchawki na bardziej stylowe i modne nadadzą Twojej łazience nowego blasku, którym będziesz mógł cieszyć oczy podczas kąpieli.

Podobny efekt można uzyskać wymieniając na nowe włączniki i kontakty. Plastikowe obudowy z biegiem czasu tracą swoją biel oraz estetyczny wygląd, a wymiana jest niedroga i nie wymaga wielkich umiejętności. Możesz zdecydować się również na włączniki, w którymś z modnych kolorów, jak na przykład miedź czy antracyt. Pozostając przy elektryce, warto zastanowić się również nad zmianą lampy. W obecnej ofercie sklepów budowlanych znajdziesz oświetlenie w każdym stylu, a kojarzone wcześniej z łazienką kinkiety i plafony z powodzeniem mogą zostać zastąpione lampami o innym, nieco bardziej dziennym charakterze.

Kolejnym prostym i niedrogim zabiegiem jest pomalowanie ścian. Jeśli w Twojej łazience ściany są białe - masz otwarte pole do manewru! Możesz pomalować wszystkie ściany na dowolnie wybrany kolor lub zdecydować się na akcent kolorystyczny w postaci jednej ściany. Na przykład tej, na której wisi lustro. Ciekawą i nieinwazyjną praktyką jest również malowanie płytek - ściennych oraz podłogowych. Specjalne farby umożliwiają nadanie im nowego charakteru oraz zwiększają przyczepność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Rola dodatków

Nowy charakter łazienki możesz również uzyskać, wprowadzając do niej inne dodatki. Wystarczy, że wymienisz lustro na inne, przykręcisz stylowe haczyki oraz zmienisz zasłonę do prysznica - łazienka od razu zyskuje nowy styl i wygląd! Kolorowe puchate ręczniki, ładny dozownik na mydło oraz dywanik kąpielowy sprawią, że wnętrze nabierze odświeżonego charakteru, a Ty nie wydasz fortuny na remont. Ciekawym i modnym pomysłem jest także umieszczenie w łazience roślin i obrazów lub ładnie oprawionych zdjęć.

Jeśli nie chcesz inwestować pieniędzy i czasu w gruntowny remont, a zależy Ci na spektakularnym efekcie, warto skorzystać z usług specjalistów. Architekci posiadają fachową i merytoryczną wiedzę na temat dostępnych materiałów i rozwiązań, a także podpowiedzą Ci jak tanio i efektownie nadać nowy wygląd Twojej starej łazience.

Sprawdź ofertę architektów w Łodzi na RynekPierwotny.pl

Komentarze