Listwy wykończeniowe nowej generacji. Już nie będziesz odkładać remontu

Listwy wykończenioweWciąż jeszcze często pokutuje przekonanie, że generalny remont musi wygenerować koszty porównywalne z zakupem połowy nowego mieszkania. Wiele osób obawia się podjąć to wyzwanie, tymczasem okazuje się, że branża materiałów wykończeniowych poczyniła znaczne postępy od czasu, kiedy po raz ostatni urządzaliśmy własne M.

Dziś dużo mniejszym kosztem można odnowić wnętrza, korzystając z ogromnego wyboru przyjaznych rozwiązań, które niespodziewanie okazują się mało kłopotliwe w montażu. Przykłady? Proszę bardzo.

Listwy wykończeniowe

https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe

Zdecydowanie więcej możliwości

Listwy wykończeniowe

Można powiedzieć, że producenci wreszcie zaczęli nadążać za projektantami. A może nawet są już nieco z przodu? Wystarczy przejrzeć katalogi sklepów z materiałami do wyposażenia wnętrz, by stwierdzić, że czasy rozwiązań na jedno kopyto odeszły do lamusa. Dziś prosty jest montaż, czasem niebanalna elegancja, jednak trudno powiedzieć to o wyborze. Rzecz jasna, chodzi o wzory, bo nowe technologie właściwie już zdecydowały za nas. Wystarczy zerknąć, czym zaskakują nas nowoczesne listwy wykończeniowe.

Listwy wykończeniowe

Nowoczesne technologie mają kształt listew

Dotychczasowe materiały do wykończeń przy podłodze i pod sufitem oprócz zalet posiadały również liczne wady. Ich współczesne odpowiedniki zostały wykonane ze specjalnego tworzywa na bazie poliuretanu, jednak ich matowa powierzchnia w naturalnym kolorze dużo bardziej pasuje do ścian. Do tego stopnia, że tę nowoczesną sztukaterię można malować razem z licem tą samą farbą akrylową. Dzięki temu dostajemy do ręki możliwości ograniczone jedynie wyobraźnią.

Listwy wykończeniowe

Nie tylko wykończenie. Poznaj inne funkcje nowoczesnej sztukaterii

Wykończenie podłogi, gzymsy pod sufitem lub na dowolnej wysokość ściany i wiele innych designerskich propozycji, o których więcej przeczytasz tutaj, to prawdziwa gratka dla tych, którzy chętnie widzieliby swoje cztery kąty w nowym wydaniu, ale boją się podjąć kolejnego remontowego wyzwania. A to jeszcze nie wszystko - listwy wykończeniowe w wersji LED tworzą niezwykły efekt podkreślenia linii sufitu czy podłogi miękkim, rozproszonym światłem. Dodajmy do tego duży wybór kształtów i profili w przekroju i otrzymamy komplet możliwości, które odkrywają przed nami nowoczesne listwy podłogowe i sufitowe.

Listwy wykończeniowe

Komentarze