Meble ogrodowe - czym się kierować podczas zakupu?

Meble ogrodoweMeble ogrodowe są świetnym rozwiązaniem na taras i do ogrodu. Ułatwiają korzystanie z ciepłych dni na dworze, można zaprosić gości i napić się kawy w słońcu, dodatkowo spełniają funkcję ozdoby. Oto, czym warto się kierować podczas ich zakupu.

Jakość

Meble ogrodowe powinny być dobrej jakości. Pamiętajmy, że są one wystawiane na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz i słońce, dlatego istotne jest, z jakich materiałów są wykonane.

Meble ogrodowe

Ławka ogrodowa

Meble typowo na taras robione są zazwyczaj z technorattanu, rattanu, plastiku, drewna czy aluminium i w większości wypadków nie nadają się na pozostawienie na deszczu (wyjątek stanowić mogą meble z technorattanu, które odporne są na korozję). Kupując takie meble warto zadbać o to, by znajdowały się pod zadaszeniem, dzięki czemu będą nam służyły przez długie lata.

Natomiast meble do ogrodu, takie jak huśtawka czy ławka ogrodowa są robione najczęściej z drewna. W tym wypadku musimy liczyć się z faktem, że drewno będzie trzeba impregnować. Do najtrwalszych rodzajów drewna należą deski z drzew iglastych, a stelaże wykonywane są zazwyczaj ze stali, żeliwa czy aluminium.

Projekt

Meble ogrodowe powinny pasować do nas i do naszego ogrodu. Dlatego ważnym jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czego potrzebuje nasza przestrzeń? Czy mamy dużo miejsca za domem? Czy lubimy aktywnie spędzać czas, czy raczej siedzieć z herbatą na tarasie? Mamy dzieci, czy lubimy zapraszać gości na niedzielne obiady na powietrzu?

Kiedy już wiemy, czego nam brakuje, zwróćmy uwagę na projekt i styl, jaki chcemy wprowadzić w naszym ogrodzie. Możemy zdecydować się na styl rustykalny albo klasyczny, wybrać bardziej naturalne materiału lub pójść w stronę nowoczesności. Ważne, by ten wybór współgrał na przestrzeni całego ogrodu i domu.

Ławki ogrodowe

Ławki są jednymi z bardziej praktycznych mebli do naszego ogrodu. Możemy zdecydować się na takie bez oparcia, z oparciem, a nawet posiadającą skrzynkę na różne przedmioty.

Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych modeli i wykończeń, dlatego bez obaw wybierzemy taką, która najlepiej będzie pasowała do naszego ogrodu.

Meble ogrodowe

Ławka ogrodowa Net Tortora NARDI. Źródło: Dajar

Huśtawki

Oprócz ławek, kolejnym meblem, który świetnie sprawdza się przy wielu okazjach, jest huśtawka ogrodowa. Pięknie komponuje się w różnych przestrzeniach, pomieści kilka osób, co stanowić będzie miłą atrakcję w ogrodzie, a także może wspaniale dopełniać projekt podwórka. Pomalowana na biało będzie wyraźnym elementem wystroju, utrzymana w naturalnych barwach drewna, doda miejscu spokoju i harmonii.

Stół

Tak, jak ważne jest miejsce do siedzenia, równie ważne może okazać się przestrzeń do wspólnego biesiadowania. Dlatego wybór stołu do ogrodu jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy uwielbiają jeść na świeżym powietrzu. Można zorganizować grill lub garden party i zaprosić przyjaciół oraz rodzinę!

Meble ogrodowe

Źródło: Dajar, Stół Felix

Warto wybrać stół dostosowany do naszego ogrodu, to znaczy lekki i składany, który bez problemu schowamy na zimowe miesiące, gdy nie mamy altany bądź stałego zadaszenia. Kiedy takowe posiadamy, możemy wybrać stół cięższy, na przykład z drewna.

Komentarze