Modna komoda loft - jak ją zaaranżować?

Modna komoda loftJeśli interesujecie się home designem i aktywnie śledzicie wnętrzarskie trendy zapewne wiecie, że jednym z nich jest surowy styl industrialny. Dotyczy to nie tylko aranżacji mieszkań czy domów.

Coraz więcej food hauli czy innych lokali powstaje na terenach byłych fabryk czy w surowych, betonowych halach. Na fali tego zainteresowania industrialnym designem coraz popularniejsze stają się także wnętrza utrzymane w tej estetyce oraz meble w stylu loftowym. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej niewątpliwej królowej industrialnego designu, jaką jest komoda loft. Surowa i funkcjonalna, tak jak ten styl!

Kilka słów o stylu industrialnym

Na początek przybliżymy nieco sam styl loftowy, który zdecydowanie jest wart uwagi. To co powiedzieliśmy już wcześniej, to to, że czerpie on inspiracje ze starych fabryk, które charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem. Stąd w stylu loftowym często pojawiać się będą ceglane ściany czy surowe, betonowe. Wnętrza loftowe wyglądają niczym wyciągnięte z postmodernistycznej manufaktury i zaadaptowane do stylu mieszkalnego. W takich aranżacjach pojawia się sporo ciemnych barw i surowych materiałów, jak np. metalowe elementy w kolorze czarnym. Często stylowi industrialnemu towarzyszy też drewno, zwłaszcza w postaci postarzanych mebli stylizowanych na vintage.

Komoda loft tylko do surowych wnętrz?

Komody loftowe mogą występować w naprawdę różnych wydaniach. Może to być prosta komoda wykonana z czarnego metalu o ażurowej strukturze, może to być także model na nóżkach ze szklanymi drzwiczkami, lub surowa, drewniana komoda, z wyraźnie widocznym usłojeniem. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę komoda loft może świetnie sprawdzić się także w innych stylach. Przykładowo, klasyczna drewniana komoda na nóżkach sprawdzi się też w stylu skandynawskim czy boho. Z kolei metalowa komoda w kolorze czarnym doskonale wypełni aranżację minimalistyczną. Bardziej niestandardowe rozwiązania mogą być urozmaiceniem stylu awangardowego. Te wysokiej jakości w wielus tylach znajdziesz tutaj - https://www.sfmeble.pl/c/komody-loft-do-salonu.

Na co zwrócić uwagę wybierając komodę?

Styl i design to nie wszystko - owszem, estetyka jest bardzo ważna, jednak komoda to nie tylko ozdoba, a przede wszystkim, funkcjonalne miejsce do przechowywania. Dlatego aby w pełni odpowiadała twoim potrzebom, musisz dobrze zastanowić się nad jej wyborem.

Po pierwsze, określ do jakiego wnętrza jej potrzebujesz. Przykładowo, do przedpokoju lepiej sprawdzi się komoda o niewielkiej głębokości, aby nie zabierała zbytnio przestrzeni z wąskiego korytarza. Z kolei jeśli szukasz komody do łazienki w stylu loftowym, musisz zwrócić uwagę na to, czy materiały, z których została wykonana, są odporne na wilgoć. Do salonu najlepszym wyborem będzie komoda ze szklanymi drzwiczkami i półkami zamiast szuflad, gdzie wygodnie ułożyć np. zastawę stołową.

Szuflady czy półki?

Wybierając komodę należy także określić, czy bardziej odpowiadają nam szuflady, czy może półki. W obu przypadkach należy zwrócić uwagę na wysokość i głębokość półek/szuflad, a także ich ilość. Przykładowo, na ubrania znacznie lepiej sprawdzą się szuflady, jednak jeśli chcesz przechowywać wyższe rzeczy, lepiej sprawdzą się szafki z wyjmowanymi półkami.

Komentarze