Modne oświetlenie zewnętrzne - lampy ogrodowe 2020

Modne oświetlenie zewnętrzneTrudno wyobrazić sobie dzisiejszy dom wolnostojący bez (choćby małego) ogródka. Jest to bezcenna przestrzeń latem, a dla wielu osób, mieszkających poza miastem - również źródło świeżych warzyw oraz ziół. Nie należy lekceważyć walorów estetycznych przy urządzaniu ogrodu. Starannie dobrana kompozycja roślin - przede wszystkim pod kątem ich dopasowania kolorystycznego i pod kątem wielkości - potrafi cieszyć oko szczególnie w cieplejsze miesiące roku.

Nowinki technologiczne w lampach ogrodowych

Jednym z istotniejszych elementów, jakie trzeba wziąć pod uwagę, gdy aranżujemy przestrzeń ogrodową, są naturalnie lampy. Będą w dużym stopniu odpowiedzialne za jej estetykę po zmroku.

Rozwój technologiczny, nad jakim pracuje większość producentów oświetlenia, skutkuje dostarczaniem coraz nowszych i lepszych dodatków do lamp ogrodowych. Chodzi tu przede wszystkim o udogodnienia takie, jak czujniki ruchu, automatyczne reakcje na zapadający zmrok czy też włączniki z programatorem czasu. Są to detale znacznie podnoszące komfort korzystania z przestrzeni ogrodowej w godzinach wieczornych i nocnych.

Trendy designerskie - lampy ogrodowe 2020

Jakie dominujące tendencje da się dostrzec w stylu projektowanych obecnie lamp ogrodowych? Często widać inspiracje najprostszymi kształtami geometrycznymi - dominują kule, sześciany i prostopadłościany. Kinkiety często przybierają formy walców ze źródłem światła umieszczonym po bokach. Bardzo modne są nie tylko proste kształty, lecz także wykorzystanie energii słonecznej. Lampy solarne to dynamicznie rozwijający się segment rynku oświetlenia zewnętrznego.

Popularnym rozwiązaniem są także słupki świetlne. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że cechuje się dużą uniwersalnością, i nie musimy zbyt drobiazgowo zastanawiać się nad tym, czy wybrany słupek będzie się dobrze wpasowywać w określoną lokalizację.

Lampy ogrodowe

Dominujące barwy w projektach lamp zewnętrznych

Jeżeli chodzi o kolorystykę, jaka dominuje obecnie w designie lamp ogrodowych - poza całkowicie białymi kloszami lamp solarnych - daje się dostrzec bardzo silna dominacja czerni oraz odcieni barwy złota. Jest to bardzo szykowna kompozycja, pozwalająca jednocześnie na sprawne skomponowanie tego typu kinkietów czy plafonów z dowolnym typem elewacji. Ciekawą nowością są oprawy najazdowe - idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na stylowym oświetleniu podjazdu lub ganku.

Wytrzymałe materiały wykorzystywane do produkcji lamp ogrodowych

Praktycznie całość dzisiejszej oferty profesjonalnych producentów oświetleniowych, którzy dostarczają również lampy ogrodowe, stoi na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o wykorzystanie trwałych i wytrzymałych materiałów. Przy oświetleniu zewnętrznym jest to o tyle istotne, że musi być ono odporne na rozliczne wpływy czynników atmosferycznych - zarówno mocno operujące słońce, jak i wiatry, deszcz lub śnieg.

Wybierając lampy ogrodowe, warto skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest internet. Wielu dystrybutorów kładzie duży nacisk na sprzedaż właśnie za pośrednictwem tego kanału. Jedną z ciekawych ofert lamp ogrodowych znajdziemy na https://www.elampy.pl/97-lampy-zewnetrzne.

Duża różnorodność dzisiejszej oferty większości sklepów, oferujących lampy (tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne) pozwoli z pewnością każdemu stworzyć niepowtarzalny nastrój i klimat w swoim domostwie. Piękny ogród, z umiejętnie dobranym oświetleniem, może być prawdziwą dumą mieszkańców danego domu.

Komentarze