Montaż półki sufitowej - o czym warto pamiętać?

Montaż półki sufitowejChcesz, by Twoje wnętrze było modne i funkcjonalne, ale nie wiesz, co zrobić, by odmienić jego wystrój? Jednym z najlepszych rozwiązań jest efektowny sufit podwieszany, który nie tylko zamaskuje drobne niedoskonałości, ale także stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym w niemal każdym pomieszczeniu.

By go stworzyć, wystarczy zainwestować w gotową półkę sufitową, która jest prosta w montażu, a przy tym gwarantuje trwałość całej konstrukcji. Zobacz, o czym należy pamiętać podczas instalacji półki podwieszanej do sufitu z płyt gipsowo-kartonowych.

Zaawansowanie technologiczne w branży suchej zabudowy sprawia, że dziś do wyboru mamy gotowe półki sufitowe z płyt gipsowo-kartonowych w najczęściej wybieranych rozmiarach, jak również te, które produkowane są zgodnie z projektem przekazanym przez klienta. Zdarza się bowiem, że konkretny typ wnętrza wymaga stworzenia półki sufitowej w niestandardowym rozmiarze lub kształcie. Wówczas wystarczy opracować odpowiedni rysunek techniczny, by na jego podstawie stworzyć konkretną zabudowę.

Warto pamiętać, że ze względów praktycznych długość półki sufitowej LED nie powinna przekraczać 200 cm, ponieważ tylko w taki sposób zmieści się ona w windzie i będzie łatwiejsza w transporcie.

Obróbka półki sufitowej z płyt gipsowo-kartonowych

Gotowe półki sufitowe GK są produkowane z tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych, dlatego też ich obróbka nie stanowi większego problemu. Jeżeli okaże się, że musimy skrócić dany element, możemy skorzystać ze specjalnego noża lub obcinaka do płyt g-k, dzięki którym łatwiej będzie nam dociąć płytę.

Montaż półki sufitowej

Ważnym aspektem w obróbce półki sufitowej GK jest także szpachlowanie narożników zewnętrznych i wewnętrznych, które możemy przeprowadzić przy użyciu:

 • taśmy zbrojącej;
 • masy szpachlowej do zbrojenia płyt;
 • masy szpachlowej do wykańczania;
 • gruntu.

Na koniec konieczne jest już tylko sklejenie krawędzi półki sufitowej za pomocą kleju, który wzmocni krawędzie i podwyższy trwałość uzyskanej zabudowy.

Konstrukcja pod montaż półki sufitowej GK

By mieć pewność, że półka sufitowa GK nie ulegnie uszkodzeniu, musimy zadbać o wykonanie odpowiedniej konstrukcji pod jej montaż. W tym celu należy zaopatrzyć się w takie elementy jak:

 • profile sufitowe (UD30 i UD60 wraz z łącznikami oraz wieszakami);
 • profile ścienne (UW oraz CW 50, 75, 100);
 • blachowkręty, które będą dopasowane do danego typu profilu oraz grubości płyty.

Półki sufitowe GK FlexGips - montuj szybko, tanio i skutecznie!

Z myślą o osobach, które chcą w szybki i wygodny sposób zainstalować elegancki sufit podwieszany, polska marka FlexGips opracowała gotowe półki sufitowe na oświetlenie LED, wykonane z wysokiej jakości płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii takie elementy są bardzo trwałe, a przy tym zapewniają wygodny montaż, który ogranicza się do zaledwie kilku kroków:

 1. zakup półki sufitowej w sklepie internetowym sklep.flexgips.com;
 2. przykręcenie gotowego elementu w przymocowanych wcześniej profilach;
 3. prosta obróbka łączeń i wkrętów;
 4. pomalowanie konstrukcji na wybrany kolor;
 5. montaż taśmy LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań marki FlexGips? Sprawdź ich ofertę na stronie: https://sklep.flexgips.com/sufity_podwieszane.

Komentarze