Musztardowa sofa - klasyka czy ekstrawagancja?

Musztardowa sofaKolor musztardowy kojarzy się nam najbardziej z salonami retro. W latach 80 i 90 w większości polskich domów królowały meble wypoczynkowe w odcieniach brązu, ciemnej zieleni, bordowego czy właśnie musztardowego. Obecnie jednak znalazł on zastosowanie w niemal wszystkich stylach designerskich i używa się go, aby nadać aranżacjom nieco ciepła i oryginalności.

W jakich salonach najlepiej sprawdzi się musztardowa sofa?

Choć jak już wspomnieliśmy wcześniej - musztardowa sofa wszędzie będzie prezentowała się dobrze, istnieją jednak style wnętrzarskie, gdzie kolor musztardowy jest absolutnym must have. Dzieje się tak między innymi w przypadku stylu naturalistycznego - którym głównym założeniem jest używanie naturalnych tkanin, stosowanie kolorów ziemi, miękkość i naturalna harmonia. Musztardowa sofa zagra w takich salonach pierwsze skrzypce.

Odwiedzając serwis Gala Collezione możecie zapoznać się z ofertą pięknych sof, które na wasze życzenie mogą zostać pokryte obiciem skórzanym bądź z tkaniny, właśnie w kolorze musztardowym!

Inspiracje na urządzenie naturalistycznego salonu z pięknym, musztardowym narożnikiem Axel w roli głównej, znajdziecie odwiedzając https://www.galameble.com/inspiracja/musztardowa-sofa-w-salonie/. W szarym i nieco chłodnym otoczeniu musztardowa sofa zdaje się skupiać na sobie całą uwagę, a skórzane obicie nadaje stylizacji niesamowitej elegancji!

Musztardowa sofa - z jakimi kolorami możemy ją połączyć?

Choć kolor ten jest dość specyficznym i trudnym do łączenia - np. jeżeli chodzi o odzież, to jednak w aranżacji wnętrz znajduje wiele barw, które mogą mu akompaniować. W zależności od odcienia, można łączyć go zarówno z żywymi kolorami, jak np. butelkowa zieleń, ciemny granat, czerń czy purpura, ale doskonale odnajdzie się także pośród bieli, szarości, brązów i beżów. Musztardowy w pastelowym wydaniu nadaje się także do łączenia z innymi ciepłymi kolorami, mogą to być np. pudrowy róż, niebieski czy nawet turkusowy - jeżeli oczywiście zachowamy umiar.

Jeśli chcemy, aby nasza musztardowa kanapa znalazła się w towarzystwie innych żywych kolorów - nie przesadzajmy z ich ilością. Postawmy na dodatki w 2 innych odcieniach i ograniczmy je do kilku pojedynczych sztuk jak np. puff, poduszeczki, ozdobne szkła, doniczki, ramki na zdjęcia czy pled.

Podsumowując - musztardowa sofa nada się świetnie zarówno do salonów w stylu klasycznym, jak i tych z nutką ekstrawagancji. Wszystko zależy od tego jaki odcień żółtego, a także jakie dodatki dobierzemy do naszej stylizacji.

Komentarze