Nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze

Kotły pelletoweDbanie o środowisko staje się obecnie priorytetem dla wielu osób. Pozyskiwanie energii cieplnej ze źródeł odnawialnych jest jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony zasobów naturalnych. Spalanie biomasy w odpowiednio przystosowanych do tego kotłach ogranicza emisję gazów cieplarnianych, wywołujących zmiany klimatyczne, do atmosfery. Urządzenia grzewcze zasilane pelletem spełniają proekologiczne normy UE, przez co zyskują coraz większą popularność w naszym kraju.

Kotły na pellet - specyfikacja techniczna

Decyzja o wyborze ogrzewania do domu powinna być dobrze przemyślana. W pierwszej kolejności warto dokładnie zapoznać się z kartą produktu, która zawiera najważniejsze informacje na temat parametrów technicznych. Na polskim rynku dostępne są urządzenia ECO PELL od 12 kW do 45 kW. Są one w stanie ogrzać przestrzeń mieszkalną o powierzchni od 50 do 450 metrów kwadratowych.

Gdzie można kupić wysokiej jakości kotły grzewcze? Producentem nowoczesnych i ekologicznych urządzeń zasilanych pelletem jest firma Metalteres. Oferowane przez nią kotły zostały wykonane w klasie efektywności energetycznej A+ lub A++ i opatrzone certyfikatem Ecodesign. Najnowszej generacji urządzenia mogą pracować w układzie otwartym albo zamkniętym. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wyróżniają się jedną z najwyższych sprawności na rynku (do 95%).

Korzyści z zakupu kotła ECO PELL

Urządzenia firmy Metalteres zostały wyposażone w palnik wrzutkowy służący do automatycznego spalania pelletu oraz dwie komory obrotowe. Kotły na pellet ECO PELL są praktycznie bezawaryjne i proste w obsłudze. Poza tym zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort podczas użytkowania. Obie komory (spalania i nadmuchowa) samoczynnie oczyszczają się z popiołów, nie powodując przy tym spadku mocy. Urządzenia grzewcze ECO PELL umożliwiają spalanie pelletu gorszej jakości, na przykład z łusek słonecznika.

Ekologiczne kotły firmy Metalteres pracujące w układzie zamkniętym opcjonalnie posiadają wężownicę schładzającą, zabezpieczenia termiczne oraz zawór bezpieczeństwa. Zastosowany układ do odbioru nadmiaru ciepła powoduje, że instalacja c.o. jest optymalnie zabezpieczona przed wzrostem ciśnienia i temperatury. U renomowanego producenta kotłów na pellet można też zamówić opcjonalnie model z kolorowym wyświetlaczem ecoMAX860 TOUCH. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet!

Komentarze