Nowoczesne szkło ornamentowe w wystroju wnętrz

Szkło ornamentoweSzkło ornamentowe to szkło półprzezierne. Doświetla pomieszczenie poprzez subtelny efekt rozproszonego dziennego światła. Jest funkcjonalnym i ergonomicznym rozwiązaniem dla przegród we wnętrzach.

Dodaje pomieszczeniom otwartości, przestrzenności i lekkości.


Szkło ornamentowe - więcej naturalnego światła

Szkło ornamentowe umożliwia tworzenie przegród, które nie blokują naturalnego przepływu światła, a jednocześnie w komfortowy sposób oddzielają przestrzenie. Jedną z wielu zalet tego typu szkła jest to, że powoduje ono optyczne powiększenie pomieszczeń. Stosując szklane przegrody, uzyskujemy jednocześnie komfort i prywatność, nie tracąc przy tym dostępu do naturalnego światła.

Gdzie można wykorzystać szkło ornamentowe?

Szkło ornamentowe można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Najczęściej stosuje się je w ściankach służących do dzielenia większych przestrzeni. Jest to bardzo ergonomiczne rozwiązanie, a dodatkowo tego typu przegrody nadają całemu pomieszczeniu niecodzienną perspektywę. Szkło ornamentowe bywa wykorzystywane we wszystkich typach wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i stanowiących część przestrzeni publicznych.

W budownictwie mieszkaniowym szkło ornamentowe często wykorzystuje się jako materiał na samoistną ścianę działową albo jej element. Służy do produkcji kabin i drzwi prysznicowych oraz balustrad. Można je spotkać także jako element mebli oraz drzwi. Coraz częściej stosuje się je w formie drzwi przesuwnych albo mobilnej przesłony. Jego zaletą jest to, że dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Jest łatwe w pielęgnacji i nie wymaga konserwacji.

Nowoczesne szkło ornamentowe jest równie popularne w przestrzeniach komercyjnych. Można je spotkać np. w hotelach, salonach spa i salonach piękności, gdzie pomaga stworzyć komfort sprzyjający odpoczynkowi i prywatności. Jest bardzo praktyczne w wyposażaniu wnętrz o charakterze usługowym. Wydzielone osobne przestrzenie, w których są obsługiwani klienci, zapewniają prywatność rozmowy.

Bezpieczeństwo szkła ornamentowego zależy od technologii jego produkcji. Jeśli jest montowane w obszarach szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne, warto wybrać szkło laminowane lub hartowane. Taki rodzaj szkła można również giąć, malować i lakierować.

Estetyka szkła ornamentowego

Dużą zaletą tego rodzaju szkła jest fakt, że dobrze komponuje się z większością materiałów stosowanych we wnętrzach - np. z drewnem, betonem, ceramiką i metalem. Dzięki temu świetnie wpasowuje się w daną stylistykę, nie zaburzając jej motywu przewodniego. Dodatkowo może podkreślić charakter pomieszczenia. Warto wiedzieć, że tafle szkła ornamentowego nie muszą być takie same z obu stron. Jedna ze stron może być gładka, a druga o wyrafinowanej teksturze. Ciekawe wzory szkła często znajdują zastosowanie w wyjątkowych projektach wnętrzarskich. Nowoczesne, industrialne czy eleganckie i klasyczne szkła ornamentowe umożliwiają stworzenie oryginalnej aranżacji przestrzeni.

Komentarze