Nowoczesny styl łazienki - jaką ceramikę sanitarną wybrać?

Aranżacja łazienkiUrządzanie łazienki w nowoczesnym stylu cieszy się dużą popularnością. Ten rodzaj aranżacji stanowi dobry sposób na zaspokojenie potrzeb wszystkich domowników. Charakteryzuje się przyjemną dla oka estetyką. Jedną z kluczowych ról odgrywają elementy ceramiki sanitarnej, które prostotą formy podkreślają naturę wnętrza. O czym należy pamiętać, wybierając ceramikę?

Estetyka połączona z wygodnym użytkowaniem

W kwestii projektowania łazienek można powiedzieć, że ile osób, tyle pomysłów na aranżację. Do wyboru są najróżniejsze style, ale cały czas wysoce ceniony jest nowoczesny sposób wykończenia wnętrz. Minimalizm sprawdza się w każdym pomieszczeniu bez względu na jego metraż. Należy jedynie pamiętać, aby nie podążać bezrefleksyjnie za trendami, lecz korzystać z tych komponentów, które faktycznie będą pasować do danego wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to, że wszelkie powierzchnie z wyżłobioną fakturą sprawiają więcej trudności podczas czyszczenia - po prostu trzeba poświęcić na to więcej czasu. Dotyczy to przede wszystkim płytek ceramicznych o niejednolitej powierzchni, które wspaniale dekorują łazienkę, ale ułożone na dużej powierzchni mogą przysparzać nieco problemów. Za to ceramika sanitarna w nowoczesnej wersji to proste formy i gładkie powierzchnie, o które łatwo zadbać. Dominują takie kształty jak kwadrat, prostokąt i okrąg, ale mile widziana jest również bardziej klasyczna forma, czyli owal. Proste linie sprawiają, że wnętrze tchnie elegancją, lecz należy pamiętać, aby umywalka, sedes, a także bidet, jeżeli jest wystarczająco miejsca na jego montaż, tworzyły spójną całość - oznacza to, że należy wybrać jeden kształt i jego się trzymać. Jeżeli sedes i umywalka są okrągłe, to wanna także powinna być okrągła lub owalna, a nie kwadratowa.

Wybór ceramiki zależny od wielkości łazienki

Mały metraż łazienki niestety stanowi niekiedy przeszkodę, aby urządzić ją zgodnie z własnymi oczekiwaniami. W takiej sytuacji nawet ceramika łazienkowa musi być wybierana z rozwagą. Duże wanny i kabiny prysznicowe zapewniające sporo przestrzeni podczas kąpieli to rozwiązania dobre do pomieszczeń, w których nie trzeba się liczyć z wykorzystaniem każdego centymetra. Jeżeli ceramika nie zostanie dobrze dobrana pod względem wymiarów, będzie niewygodna w użytkowaniu. Istnieje prawdopodobieństwo, że domownicy będą nieustannie zahaczać o jej krawędzie lub w ogóle spowoduje konieczność zrezygnowania np. z szafki, bo po prostu zabierze za dużo miejsca. Pod względem wymiarów umywalki i sedesy powinny być zawsze wybierane w sposób optymalny, czyli powinny być na tyle duże, aby wykonywanie czynności higienicznych pozostało komfortowe, ale też nie mogą zajmować miejsca potrzebnego na inne wyposażenie. Warto sprawdzić, co oferuje https://plusoutlet.pl, ponieważ w outlecie internetowym zawsze można liczyć na niższe ceny.

Praktyczny wymiar zakupu ceramiki

Optymalne dopasowanie wielkości ceramiki do pomieszczenia to podstawa, ale do najważniejszych kryteriów wyboru zalicza się stosunek jakości do ceny. Kupując najtańsze opcje, trzeba brać pod uwagę, że w niedługim czasie prawdopodobnie będzie potrzebna wymiana. Lepiej rozejrzeć się za ceramiką ze średniej półki cenowej, która oferuje rozwiązania wykonane z solidniejszych materiałów, a często również bardziej estetyczne wykończenie.

Komentarze