Obornik bydlęcy świeży i granulowany - zalety stosowania

ObornikAby utrzymać optymalne tempo rozwoju roślin i upraw, to koniecznością jest ich regularne nawożenie. Eksperci w tej dziedzinie polecają, aby choć co cztery lata w miejscu upraw użyć obornika. Istnieje wiele rodzajów i rodzajów obornika od bydlęcego, po owczy, kurzy czy koński. Co zawiera obornik bydlęcy świeży i granulowany? Gdzie i jak można go wykorzystać i jakie zalety stosowania posiada?

Obornik bydlęcy świeży czy granulowany

Główna różnica pomiędzy obornikiem bydlęcym świeżym a granulowanym jest taka, że obornik bydlęcy granulowany jest bardziej skoncentrowany. Jednakże posiada on mniejszą ilość próchnicy w składzie od świeżego nawozu ze słomą. Zakłada się, że jeden kilogram granulek jest równe czterem kilogramom świeżego obornika. Zaletą obornika bydlęcego, granulowanego jest to, że łatwo chłoną wodę, nie rozpada się i nie trzeba go rozdrabniać przed nawożeniem. Ponadto w takim oborniku nie ma nasion chwastów, larw i owadów, dzięki czemu pole będzie wolne od chwastów, robactwa i innych szkodników. W składzie obornika bydlęcego znajduje się wiele wartościowych pierwiastków, które odpowiadają za polepszenie stanu gleby. Są to między innymi azot, fosfor, siarka, mangan, magnez, bor, cynk, potas i żelazo. Na stronie internetowej https://www.target.com.pl/produkty/obornik-bydlecy znajdziesz najlepsze granulowane oborniki bydlęce.

Jak wykorzystać obornik bydlęcy?

Obornik bydlęcy to idealny środek nawożący, który można stosować wiosną i jesienią. To sama natura, która gwarantuje lepsze i szybsze ukorzenienie się roślin. Sprawia to, że jest uniwersalnym i funkcjonalnym produktem. Jego zastosowanie w przypadku warzyw i owoców jest popularną praktyką wśród osób, które posiadają ogródki na swoich działkach. Wiele osób używa nawozów bydlęcych w celu nawożenia trawników. Idealnie sprawdza się podczas nawożenia kwiatów takich jak róże, piwonie i powojniki, a także krzewów takich, jak bzy, iglaki, jałowce, cisy i wielu innych gatunków.

Obornik

Najważniejsze zalety stosowania obornika bydlęcego

Oborniki granulowane bydlęce swoją popularność zawdzięczają swojej funkcjonalności. W swoim składzie zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych. Obornik bydlęcy dzięki swojemu składowi jest w pełni uniwersalnym nawozem pochodzenia zwierzęcego. Zapewnia bezpieczeństwo roślinom oraz osobie, która go stosuje. Idealnie sprawdza się przy uprawie drzew i krzewów owocowych oraz roślin ozdobnych. Obornik jest w formie suchych granulek, dzięki czemu nie ma żadnych problemów podczas jego używania. Obornik rozsypuje się na glebie i miesza się go z niewielką warstwą ziemi. Spowolnione działanie powoduje stopniowe uwalnianie się składników odżywczych niezbędnych dla roślin. Stosowanie oborników bydlęcych to gwarancja odpowiedniego nawożenia gleby.

Główne właściwości tego produktu to poprawienie jakości gleby, dostarczenie wysokiej jakości pokarmu dla gleby i jej użyźnienie. W swoim składzie nie posiada nasion chwastów i jest pozbawiony chemii i torfu. To idealne rozwiązanie dla gleb mało urodzajnych, ponieważ uaktywnia pożyteczne mikroorganizmy, które znajdują się w glebie. Stosowanie obornika bydlęcego powoduje zatrzymanie się w glebie wody i niezbędnych mikroelementów i makroelementów, dzięki czemu gleba jest bardziej żyzna. Utrzymanie roślin w dobrej kondycji będzie możliwe, dzięki stosowaniu obornika bydlęcego od dwóch do trzech razy w sezonie. Preparat najlepiej używać podczas wczesnej wiosny oraz jesienią. Wiosną użyźni się glebę przed rozpoczęciem uprawy, a jesienią po zakończeniu zbiorach odżywi się glebę na kolejny rok. Wiele zalet tych produktów powoduje coroczny wzrost zainteresowania nawożeniem za pomocą obornika bydlęcego.

Komentarze