Ogrodowe stoły bilardowe - najnowszy trend w urządzaniu ogrodów

Ogrodowy stół bilardowyZapraszasz znajomych na przyjęcie w Twoim ogrodzie. Atmosfera jest znakomita. Wszyscy krążą wokół domu. Konsumpcja trwa w najlepsze. Powoli tworzą się małe grupki. Panie rozmawiają o kosmetykach i nowej kolekcji ulubionej marki. Panowie jak to zwykle bywa, kręcą się między garażem a lodówką. Dzieci dokazują w drewnianym domku. Impreza toczy się własnym rytmem, ale w pewnym momencie brakuje czegoś, co połączy towarzystwo i zapewni dobrą zabawę. Niezawodnym rozwiązaniem jest w tym momencie ogrodowy stół bilardowy.

O ile dzieci są zawsze w dobrej sytuacji, bo w ogrodzie zawsze znajdzie się piaskownica, czy trampolina, to dorośli podczas spotkań w plenerze, rozglądają się za czymś, co przykuje ich i pozwoli trochę rozruszać. Wałęsanie się po ogrodzie z zimną szklanką w dłoni jest przyjemne, ale przydałoby się coś więcej. Jakiś trening sprawności, trochę śmiechu no i potwierdzenie, że jednak jesteśmy zwinni, sprawni, mamy oko, itd. Z pomocą przychodzi ten oryginalny mebel.

Stół bilardowy w nowoczesnym ogrodzie. Odpoczynek i rekreacja

Nic tak dobrze nie działa na podbudowanie ego, jak seria udanych uderzeń podczas gry w bilard. Przeciwnicy spoglądają na Ciebie z podziwem i niedowierzaniem. "jak to możliwe, że po latach jest wciąż w tak dobrej formie?" - pytają po cichu. Fakt. Zawsze szło Ci nieźle i sporo z tych umiejętności pozostało.

Dobrze, ale skąd wziąć stół bilardowy w ogrodzie, czy na tarasie? Przecież to bardzo wymagające meble. Drewno, płótno, bile, okucia i konieczność prawidłowego wypoziomowania, czy można je ustawić w ogrodzie? Tradycyjne stoły bilardowe rzeczywiście nie są przygotowane do użytkowania w naturalnych warunkach atmosferycznych. Drewno mogłoby się zniekształcić pod wpływem wilgoci, płótno może tracić kolory. Z myślą o tych wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności powstały specjalne ogrodowe stoły bilardowe. Doskonale znoszą trudne warunki zewnętrzne i są również przystosowane do szybkiej transformacji w stół do ping-ponga lub po nakryciu blatem, w jednej chwili stają się stołem jadalnym.

Mają one specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, a od ich budowy użyto trwałych i odpornych materiałów. Metalowy postument, drewno jesionowe malowane farbą odporną na działanie warunków atmosferycznych, kamienna płyta do gry z łupka włoskiego (w standardzie) i odporne na działanie warunków atmosferycznych sukno Simonis Petroleum Blue to materiały użyte do budowy stołu bilardowego Vermont Outdoor. Solidna podstawa zapewnia stabilność i sprawa, że nic nie przeszkodzi precyzyjnej grze. Z kolei kamienna płyta jest idealną powierzchnią o nieograniczonej żywotności. Płótno przeszło serię testów wytrzymałościowych, które potwierdziły jego ponadprzeciętną trwałość.

Wielofunkcyjny stół bilardowy do ogrodu i na taras. Szukasz uniwersalności i oszczędności miejsca?

Aranżowanie ogrodu i tarasu to wielka przyjemność, ale popuszczając wodze fantazji trzeba pamiętać o racjonalnym wykorzystaniu przestrzeni. Nie bez powodu projektanci przydomowych terenów zielonych, ogrodów i tarasów podkreślają zalety przedmiotów wielofunkcyjnych.

Wykonany z drewna jesionowego stół bilardowy California Outdoor jest malowany farbą odporną na kaprysy pogody, która skutecznie chroni przed wilgocią i wysokimi temperaturami. Drewno jest wcześniej poddane obróbce termicznej, która zwiększa jego wytrzymałość. Kamienna płyta grająca z łupka włoskiego i sukno Simonis Petroleum Blue są także odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki sprawdzonym warstwom ochronnym przed promieniami UV i wodą, stoły zewnętrzne typu California, mogą przez cały rok znajdować się na otwartej przestrzeni tarasu, altany lub ogrodu.

Atutem stołów typu California i Vermont Outdoor jest nie tylko ich trwałość, ale również możliwość szybkiego przekształcenia w stół biesiadny lub rekreacyjny blat do tenisa stołowego. Blaty jadalniane można przechowywać podczas gry na specjalnym uchwycie zamontowanym dodatkowo pod stołem. Dzięki takim rozwiązaniom nie musisz kupować kilku mebli. Wystarczy jeden uniwersalny stół typu: Outdoor. Luksus, funkcjonalność i zabawa w jednym.

Najnowsze trendy w aranżacji ogrodów i tarasów. Gdzie najlepiej ustawić stół?

O ogrodzie mówi się w sezonie, że to dodatkowy pokój. Rzeczywiście tak jest. Aktywność na świeżym powietrzu to same korzyści, dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Kontakt z naturą wycisza i pozwala się odstresować. Praca w ogrodzie może odprężać po ciężkim dniu i daje satysfakcję. W wolnych chwilach z dumą odpoczniesz w gronie bliskich i znajomych w przestrzeni, którą pielęgnujesz. Nowoczesny ogród jest strefą życiową, którą powinno się wykorzystywać towarzysko.

Istnieje kilka sprawdzonych metod aranżacji przestrzeni tarasowej lub ogrodowej. Jedna z zasad mówi, że stół jadalny powinien być w miarę blisko wejścia do domu, aby łatwiej obsługiwać gości i podawać potrawy w czasie obiadu lub przyjęcia. Zaplanuj tak położenie stołu, aby znajdował się on również niedaleko od grilla. Nie chcesz przecież nosić półmisków ze stekami przez cały ogród. Kiedy konsumpcja się zakończy, zaskocz gości i w jednej chwili zamień stół jadalny w stół bilardowy. Taka niespodzianka pozostanie na długo w ich pamięci.

Jeśli obce Ci są przysmaki z barbeque, możesz w nowoczesnym ogrodzie zaprojektować tzw. strefę lounge. Postaw w niej sofę i fotele, które będą sprzyjały delektowaniu się napojami i konwersacji. W ich pobliżu może pojawić się właśnie ogrodowy stół bilardowy. Pogawędka i partyjka bilarda mogą pomóc w biznesie, ale też w podtrzymaniu dobrych relacji towarzyskich.

Zewnętrzne stoły bilardowe mają jeszcze jedną ważną cechę. Doświadczeni projektanci tworzący te wyjątkowe meble połączyli nowoczesne wzornictwo i funkcjonalnością. To zupełnie inny sposób myślenia o stołach bilardowych. Nie są to już masywne, przyciężkie i niepraktyczne przedmioty, które stanowią problem w rozplanowaniu przestrzeni, a do ich przeniesienia potrzeba kilku tragarzy. Dzisiaj bilardowe stoły do ogrodu z blatem nakrywającym są modnymi, prestiżowymi i uniwersalnymi meblami, które dodadzą Twojemu domowi stylu, pozwolą spędzić piękne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Autor: www.lissy.pl.

Komentarze