Okrągły dywan do pokoju - najlepszy towarzysz dziecięcych zabaw. Na jaki się zdecydować?

Okrągły dywan w pokojuDywan okrągły to świetny wybór do pokoju dziecięcego. Izoluje od zimnej podłogi, buduje przytulną, spokojną atmosferę, dodaje aranżacji uroku i optycznie powiększa wnętrze. Ogromny wybór średnic i wzorów ułatwia znalezienie idealnie pasującego modelu. Jakie dywany okrągłe dla dzieci są warte uwagi? Sprawdzamy!

Dlaczego watro wybrać dla dziecka okrągły dywan?

Każdy dywan, bez względu na kształt, pomaga zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę zabaw na podłodze. Jednak z jakichś powodów to dywany okrągłe królują w pokojach dziecięcych. Dywan okrągły nie zakrywa całej podłogi, co korzystnie wpływa na ogólny wygląd niewielkiej przestrzeni. Można go umieścić w centrum pomieszczenia, aby dodatkowo poprawić proporcje wnętrza i nadać aranżacji oryginalny charakter. Obłości i zaokrąglenia, kontrastując z ostrymi liniami nowoczesnych mebli, wprowadzają do wystroju harmonię. Okrągły dywan jest niezastąpiony w budowaniu atmosfery ciepła, intymności i przytulności – tak pożądanej w dziecięcym świecie.

Dywany okrągłe dla dzieci - funkcjonalność na pierwszym miejscu

Oglądając przepiękne, puszyste dywany okrągłe, łatwo stracić z oczu podstawowe kryterium wyboru - funkcjonalność. Dywan w pokoju dziecięcym musi być przede wszystkim bezpieczny i wygodny dla malucha oraz bezproblemowy w czyszczeniu. Nie może posiadać ostrych elementów ani szkodliwych substancji w składzie. Powinien być miękki, przyjemny w dotyku i przyjazny dla wrażliwej skóry dziecka. Jeżeli maluch jest alergikiem, warto zainwestować w model nadający się prania w pralce albo hipoalergiczny, który nie przyciąga kurzu i zapobiega osiadaniu brudu.

Dla funkcjonalności ważna jest również grubość dywanu. Jeśli ma on zapewniać dobrą termoizolację i chronić podczas upadku, odpowiedni będzie model z dłuższym i gęstszym runem. Nie zapomnijmy sprawdzić, czy wybrany produkt nadaje się przy ogrzewaniu podłogowym - jeśli posiadamy takie rozwiązanie w domu.

Dywan okrągły 80 cm, 100 cm, a może 120 cm - jaki wybrać dla dziecka?

Dywany okrągłe dla dzieci różnią się pod względem rozmiaru, czyli średnicy. W niewielkim pokoiku dziecięcym doskonale sprawdzi się mały dywan okrągły 80 cm. Do nieco przestronniejszych pokoi polecane są modele o średnicach 100 i 120 cm. Wybór rozmiaru jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Dywan powinien dobrze wyglądać w pomieszczeniu oraz zapewniać wygodę siedzenia i zabawy. Jednocześnie nie może przeszkadzać w użytkowaniu mebli i poruszaniu się po pokoju. Dywan okrągły w preferowanym rozmiarze na pewno uda Ci się znaleźć w Salonach Agata. Asortyment obejmuje ponad 40 modeli o średnicach od 80 do 120 cm.

Dywan okrągły musi się podobać nie tylko rodzicowi

Rodzicom na pewno będzie zależało na tym, żeby dywan okrągły pasował do wystroju dziecięcego pokoju. Z kolei dziecko, nawet kilkuletnie, chce mieć aktywny wpływ na wygląd swojego małego świata. Jak pogodzić gust rodzica i dziecka? Gdy dziecko jest małe, najlepiej wyselekcjonować kilka modeli i z tej puli pozwolić maluchowi wybrać jeden.

Okrągłe dywany dla dzieci mogą być jednolite lub zdobione typowo dziecięcymi motywami. Lepiej zdecydować się na model gładki lub w subtelny wzór. Taki posłuży dłużej. Wyzwaniem bywa zakup tekstyliów z nastolatkiem. Warto określić jedynie niezbędne parametry dywanu i jego maksymalną cenę, a w zakresie designu dać młodemu człowiekowi wolną rękę. Oczywiście informując, że w razie potrzeby, służymy dobrą radą.

Podsumowanie

Aby okrągły dywan stał się najlepszym towarzyszem dziecięcych zabaw, musi być bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, dopasowany rozmiarowo do metrażu pokoju i łatwy w czyszczeniu. Powinien też podobać się dziecku.

Komentarze