Pielęgnacja

10 sposobów na piękny trawnik

TrawnikZadbany, intensywnie zielony trawnik dodaje uroku każdemu ogrodowi. By jednak nasza murawa zawsze wyglądała zachwycająco, nie możemy zaniedbywać jej starannej pielęgnacji. Jak dbać o trawnik? Przedstawiamy 10 sposobów na piękny trawnik.

Więcej…

   

Aerator - czym jest? Rodzaje aeratorów. Aeracja trawnika

AeratorPiękny zwarty i intensywnie zielony trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Aby trawa dobrze rosła, powinniśmy zapewnić jej optymalne warunki. Kluczowe jest odpowiednie spulchnienie i napowietrzenie gleby, ponieważ dzięki temu trawa będzie się lepiej krzewić. Dlatego przed siewem trawnika, trzeba dobrze przekopać ziemię w ogrodzie, a gdy trawa wyrośnie, regularnie stosować aerator.

Więcej…

   

Odkwaszanie gleby. Jak i kiedy odkwasić glebę?

Odkwaszanie glebyOdkwaszanie gleby - na czym polega? Kwasowość gleby to jeden z najistotniejszych czynników rozwoju roślin. Optymalna, lekko kwaśna gleba pozwala roślinom na prawidłowy wzrost, zakwaszona lub zasadowa, wzrost ogranicza. W poniższym wpisie postaramy się rozważyć problem zbyt kwaśnej gleby oraz sposobów na to, żeby jej kwasowość uległa obniżeniu.

Więcej…

   

Pleśń śniegowa na trawie

PleśńJedną z częściej spotykanych chorób atakujących nasze trawniki jest pleśń śniegowa. Pojawia się ona wówczas, gdy na trawie długo leży śnieg. Czy można z nią walczyć? Jak ją rozpoznać? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Więcej…