Płytki do salonu z efektem kamienia czy może drewnopodobne?

Jakie płytki drewnopodobnePłytki to salonu mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Jak jednak dobrać odpowiedni wzór?

Salon i płytki - to połączenie dla wielu z nas nie brzmi zbyt przekonująco. W ofercie producentów znajdziemy jednak modele, z które z powodzeniem dopasują się nie tylko do łazienki, kuchni, przedpokoju czy tarasu, ale także tego wnętrza. W większości aranżacji projektanci sięgają po dwa rodzaje wzorów - drewnopodobne oraz te przypominające strukturę różnych kamieni. Które z nich w danym salonie będą najlepszym wyborem? Jakie jeszcze wzory pasujące do salonu dostępne są w sklepach?

Kamień naturalny

Płytki do salonu z efektem kamienia

Płytki do salonu imitujące wygląd kamiennych posadzek szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych na klasyczną modłę - zwłaszcza tych nawiązujących do tradycji wilii z krajów basenu Morza Śródziemnego. W salonie najlepiej prezentują się płytki przypominające naturalny marmur - zwłaszcza ten w ciepłych deseniach brązu lub beżu. Planując aranżację tego wnętrza, warto zdecydować się na położenie ich z niewielką fugą. W ten sposób podkreślimy charakter kamienia, a poza tym optycznie powiększymy nasz salon. Dobrym rozwiązaniem okażą się też na tarasie w połączeniu z kamienną elewacją.

Nowoczesne spieki

Płytki do salonu drewnopodobne

Płytki z efektem kamienia nie sprawdzą się jednak w każdym salonie. Szczególnie niekorzystnie będą wyglądać we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. Połączenie drewnianych, inspirowanych wiejskim lub dworkowym stylem, mebli z kamienną fakturą może okazać się rażące. Nie oznacza to na szczęście, że rustykalny salon i płytki to połączenie niemożliwe do zrealizowania.

Do takiego pomieszczenia warto natomiast wybrać płytki drewnopodobne. Posiadają wszystkie funkcjonalne zalety ceramiki, a przy tym do złudzenia przypominają drewno - nawet jeśli chodzi o wymiary poszczególnych płytek, które inspirowane są kształtem desek podłogowych. Ich szeroki wybór znajdziesz na stronie drewnopodobne płytki - klink.pl.

Płytki drewnopodobne w salonie

Płytki do salonu - inne rodzaje

Co jednak z salonami w loftowych wnętrzach, do których nie pasują ani płytki z efektem kamienia, ani te przypominające drewno? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okażą się modele imitujące szlifowany beton - materiał szalenie popularny w nowoczesnych mieszkaniach. Takie płytki dostępne są przede wszystkim w chłodnych odcieniach szarości.

Ekspozycja

Komentarze