Pomysły na zastosowanie farby tablicowej w domu

Tablica w kuchniIlość dostępnych obecnie na rynku farb może być nieco przytłaczająca. Dla laika, który nie zetknął się nigdy wcześniej z tą tematyką, zadanie wyboru tej właściwej może być stosunkowo trudnym zadaniem. Jednym z istotnych typów tego produktu jest farba tablicowa, dostępna rozmaitych kolorach. Czym jest i gdzie się ją stosuje? Przyjrzyjmy się przykładowym pomysłom na użycie tego typu wykończenia ścian.

Farba tablicowa - czym jest?

Farba tablicowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że powierzchnia, którą się nią pokryje - jest lekko szorstka i można bez problemu używać jej jak tablicy, tzn. pisać i malować po niej kredą, a następnie ścierać wilgotną szmatką. Nawet wielokrotne ścieranie nie spowoduje, że farba straci właściwości kryjące. Obecnie na rynku dominują dwa podstawowe rodzaje: akrylowa i lateksowa.

Najczęściej klienci wybierają farbę tablicową w kolorze czarnym, jednak nie jest to jedyny dostępny wariant. Możemy nią malować praktycznie dowolny rodzaj podłoża, gdyż bardzo dobrze wiąże się z wieloma surowcami - betonem, drewnem, tynkiem a nawet ceramiką. Tak więc ściany, to nie jedyne, co można pokryć farbą tablicową w wybranym kolorze.

Różne kolory farby tablicowej - pokój dziecinny

Maluchy kochają rysowanie. Aby im to ułatwić, możemy pokryć farbą tablicową w ulubionych kolorach ściany pokoju dziecięcego. Decydując się na taki krok zapewnimy naszym pociechom wiele godzin świetnej zabawy, możliwość rozwijania talentów plastycznych oraz zapewnimy im pole do autoekspresji. Jednak ściany to nie wszystko. Jeżeli nasz potomek wykazuje wybitnie nieposkromioną chęć do rysowania - możemy też pokusić się o pokrycie farbą tablicową jego mebli. Blat biurka, utrzymany w radosnych, pastelowych odcieniach, po którym będzie mógł rysować - ucieszy go z pewnością.

Modny salon - farba tablicowa w kolorze ciemnego błękitu

Fakt, że po powierzchni, pokrytej farbą tablicową można pisać kredą, nie utrudnia w żadnym stopniu jej usunięcia i nałożenia innego rodzaju wykończenia. Jest to o tyle wygodne, że w sytuacji, gdy wnętrze pomalowane w dany sposób już się nam opatrzy lub wybrane kolory farby tablicowej wyjdą z mody, nie będziemy mieć większych problemów z aranżacją na nowo.

Jednym z kolorów, szczególnie polecanych przez projektantów tej wiosny jest ciemny błękit. Tego typu ściana w salonie będzie jak znalazł dla wszystkich miłośników stylu skandynawskiego. W połączeniu z jasnymi grafikami i delikatnymi stylistycznie meblami - stworzy harmonijną całość.

Rodzinne centrum informacyjne

Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie farby tablicowej w aneksie kuchennym - zyskamy doskonałą przestrzeń, w której będą mogli kontaktować się ze sobą domownicy. Krótkie notatki przy lodówce mogą oszczędzić wiele czasu i tłumaczeń. Jednak to nie wszystko. To również miejsce, gdzie mogą pojawić się ulubione przepisy kulinarne.

Kolorowe doniczki z podpisami

Ponieważ farba tablicowa bardzo dobrze wiąże się z różnymi rodzajami podłoża - możemy użyć jej także np. do malowania doniczek, o ile chcemy je ręcznie podpisywać. Może być to cenne w sytuacji, gdy dopiero stawiamy pierwsze kroki w trudnej sztuce ogrodnictwa. Dodatkowo - utrzymane w ulubionych barwach doniczki będą cieszącym oko drobiazgiem na balkonie lub parapecie.

Farby tablicowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem klientów sklepów budowlanych. Choć najwygodniej pisze się kredą po czarnej powierzchni - nie znaczy to wcale, że jesteśmy skazani wyłącznie na ten kolor farby tablicowej. Gdy wolimy inny odcień, zawsze istnieje możliwość zakupu kredy w barwie, która najbardziej nam odpowiada.

Komentarze