Postaw na nowoczesne namioty ogrodowe!

Nowoczesne namioty ogrodowePlanujesz imprezę w plenerze lub na ogrodzie? Nie zależnie czy jest to rodzinny piknik, grill z przyjaciółmi czy uroczystość, taka jak ślub - nie pozwól, aby pogoda zepsuła ci świetną zabawę. Duże namioty ogrodowe mogą okazać się idealnym rozwiązaniem, które ochroni przed deszczem oraz zapewni zabezpieczenie przed silnym słońcem lub wiatrem.

Innowacyjne technologie

Zaletą namiotów ogrodowych jest to, możemy je postawić w dowolnym miejscu i sprawnie przenieść w miarę potrzeby. Na rynku znajdziemy zarówno mniejsze, jak i większe modele. Innowacyjne namioty ogrodowe potrafią pokryć powierzchnię od 9 do 25m2. Co więcej, często są bardzo wszechstronne i oferują nam różnego rodzaju ścianki, dostosowane do naszych potrzeb i upodobań. Mogą to być między innymi:

  • duże prostokątne okna, które wpuszczają do środka dużo światła
  • ścianki panoramiczne, które składają się w 2/3 z foli przezroczystej a w reszcie z materiału
  • proste drzwi, które zamykane są na zamek błyskawiczny
  • dekoracyjne falbanki, przyczepiane do dachu, które maskują nogi namiotu
  • ścianki pełne, które zamaskują nieciekawy widok lub ochronią przed nieprzyjemną pogodą

W zależności od potrzeb możemy wybrać konstrukcje, w której dach będzie cały przezroczysty - rozwiązanie szczególnie polecane wiosną lub jesienią, lub przyciemniany dodatkową folią, która chronią przed promieniami słonecznymi latem.

Jakie namioty ogrodowe wybrać?

Coraz chętniej wybierane są lekkie, ale stabilne konstrukcje wykonane z aluminium. Ich zaletą jest niższa waga, dzięki czemu nie sprawiają problemów przy transporcie. Aluminium jednak musi wyróżniać się wysoką jakością, a same profile powinny mierzyć co najmniej 2 mm grubości. Dużą rolę odgrywa też sprawne i łatwe rozkładanie namiotu. Renomowana firma Vitabri, która zajmuje się produkcją namiotów ogrodowych, opatentowała system wysięgników gazowych, które zdecydowanie ułatwiają rozkładanie namiotu. Jej produkty są chętnie wybierane, ze względu na stabilną konstrukcję, atrakcyjny wygląd oraz długą 5-letnią gwarancje na każdy stelaż. Dowiedz się więcej - https://www.vitabri.pl/namiot-ogrodowy.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Wybierając namioty ogrodowe dla naszej rodziny lub na specjalne eventy w plenerze, warto zwrócić uwagę czy posiadają specjalne certyfikaty poświadczający bezpieczną konstrukcję, na przykład wydane przez Francuskie Biuro Bezpieczeństwa Konstrukcji Zewnętrznych. Stabilna konstrukcja namiotu musi być odpowiednio przystosowana na wietrzną pogodę. Gdy jest ona skręcona za pomocą wysokiej jakości nierdzewnych śrub mamy pewność, że nity nie obluzują się ani nie puszczą na silnym wietrze.

Namioty ogrodowe - niepowtarzalna dekoracja ogrodu

Szeroki wybór materiałów oraz kolorów gwarantuje ci oryginalny i niezwykle elegancki wygląd namiotu, który stanie się prawdziwą ozdobą ogrodu. Wybierać można pomiędzy stonowanymi kolorami takimi jak biel, szarości czy czerń, ale na rynku dostępne są też modele w żywych odcieniach - na przykład intensywne czerwienie, zielenie czy żółć. Mocne oraz nieprzemakalne materiały PVC zabezpieczają przed promieniowaniem UV i mogą być używane podczas minusowych temperatur. Szlachetnym i atrakcyjnym pokryciem namiotów ogrodowych jest też akryl lub poliester.

Komentarze