Poznaj żarówki E27 i ich najpopularniejsze zastosowanie

Żarówka E27Jeżeli spotkałeś się kiedykolwiek z żarówką z bardzo dużym gwintem, to być może miałeś do czynienia właśnie z modelem E27. Rozwijając skrót żarówki E27 dowiesz się, że E to po prostu gwint Edisona, z kolei cyfra 27 określa zewnętrzną średnicę gwintu danego modelu. Zastosowanie tych charakterystycznych żarówek jest bardzo szerokie, dlatego postaramy się pokrótce przybliżyć Ci je w dzisiejszym artykule. Dowiedz się, czy żarówki led E27 mogą być wykorzystywane w domowych warunkach!

Jakie jest zastosowanie takich żarówek? Do jakich lamp najlepiej je wykorzystać?

Nie da się ukryć, że żarówka E27 to jeden z najpopularniejszych modeli oświetlenia, który występuje na rynku. Z tego też względu takie żarówki można dostrzec w naprawdę wielu lampach. Od klasycznych lamp sufitowych i stojących, nawet po bardzo nowoczesne kinkiety i duże lampy stołowe. Żarówka led E27 fantastycznie sprawdza się również przy okazji oświetlenia ozdobnego, dlatego osoby szukające dla siebie nowego oświetlenia, chętnie na nią stawiają. Krótko mówiąc, trudno znaleźć dom, mieszkanie, czy nawet restaurację, w których nie znajduje się chociaż jedna żarówka E27.

Żarówka E27

Poznaj różne kształty tej popularnej żarówki

Na pewno ucieszy Cię to, że gwint E27 może występować w bardzo różnych wersjach. Bez trudu więc znajdziesz taki kształt, który będzie Ci pasować. Żarówki led E27 dużej mocy mogą przyjmować np. kształt kuli lub świeczki. Te dwie wersje są bez wątpienia wybierane najczęściej. Żarówki w kształcie kuli swoim wyglądem idealnie wręcz odpowiadają tradycyjnym, dobrze znanym wszystkim żarówkom. Oprócz tego w sklepach będzie na Ciebie czekać także żarówka energooszczędna E27 w kształcie grzybka, świeczki lub nawet klasycznego kwadratu. Odpowiedni kształt dobierz przede wszystkim na podstawie tego, czy interesuje Cię codzienne oświetlenie, czy też właśnie bardziej dekoracyjne.

Jakiej mocy żarówki w tym kształcie można zakupić?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wybór żarówek ledowych E27 jest naprawdę bardzo różnorodny. Dzięki temu bez trudu uda Ci się znaleźć odpowiedni, energooszczędny odpowiednik dla klasycznych źródeł światła. W Twoim domu może zagościć, chociażby żarówka led E27 - odpowiednik 200W. Może zainteresuje Cię także żarówka E27 60W lub żarówki led E27 20W. To, czy zdecydować się na mocniejszą, czy właśnie na delikatniejszą moc żarówki, musi zależeć przede wszystkim o docelowego przeznaczenia wybranego modelu. W sypialni na pewno lepiej sprawdzi się delikatniejsze światło takie, jakie generuje np. żarówka led 12V E27, czy żarówka led 24ve2, do kuchni jednak warto wybrać bardziej intensywne.

Podczas wyboru interesujących żarówek zwróć uwagę również na ich temperaturę barwową, którą wyraża się w Kelwinach. Zimna barwa to powyżej 6000K, z kolei ciepłą określą się taką, której przedział jest pomiędzy 2700 a 3200 K. Dodatkowo można wybrać dla siebie także żarówki, których temperatura jest określana jako neutralna. Będą świetnym rozwiązaniem do wielu wnętrz.

Bez względu na to, czy interesuje Cię klasyczna, czy też żarówka dekoracyjna E27, na pewno docenisz funkcjonalność opisywanych przez nas tutaj modeli. Dzięki temu, że te żarówki mają bardzo różne zastosowanie, można je spotkać i w prywatnych i w bardziej publicznych przestrzeniach. Dodatkowo za ich zakupem przemawia również bardzo zróżnicowany, dopasowany do różnych aranżacji kształt. O tym, że ledowe żarówki pozwalają oszczędzać energię, chyba nawet nie musimy wspominać!

Komentarze