Rusztowania ramowe - podstawa w remontach

Zsyp do gruzuWszelkie prace remontowe wymagają od nas jako wykonawców maksymalnej uważności w kwestii bezpieczeństwa pracowników, a więc zastosować musimy rozwiązania, pozwalające na uchronienie ich przed wypadkami.

Szczególnie kiedy mowa o pracach na fasadach i elewacjach, a więc wysokościach, należy mieć na uwadze kwestie bezpieczeństwa i szczególnie się do niej przyłożyć. Montaż i demontaż odpowiednio dobranych rusztowań przy takich pracach to jedna z ważniejszych i bardziej kluczowych kwestii.

Rusztowania ramowe - charakterystyka

Klasyczne rusztowania ramowe zwane również warszawskimi to najczęściej występujące w branży budowlanej rusztowania. Cechują się dostatecznym bezpieczeństwem oraz niską ceną. Są stosowane przy niewielkich pracach remontowych oraz budowlanych do maksymalnej wysokości 8 metrów. Ich największą zaletą jest prosty montaż, a także bardzo wygodny transport. Dodatkowym atutem jest również fakt, że dzięki możliwości zamontowania kółek są to rusztowania przejezdne. Typowe rusztowanie ramowe składa się z konstrukcyjnych ram, poręczy, stężeń, podestów metalowych oraz podestów z klapą, drabinek i krawężników, a także podstawek i kółek jezdnych. Najczęściej wykorzystywane są chociażby do prac na mniejszych wysokościach takich jak chociażby remonty i wykonywanie fasad i elewacji niższych budynków.

Bezpieczeństwo rusztowań ramowych - dodatkowe zabezpieczenia

Oczywiście rusztowania ramowe uchodzą za bardzo bezpieczne, ale warto przemyśleć również odpowiednie ich zabezpieczenie w taki sposób, by zapewnić jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo pracownikom, którzy będą z ich użyciem wykonywali prace. Takim zabezpieczeniem dodatkowym mogą być chociażby powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej siatki ochronne i zabezpieczające na rusztowania, które wykonane są zwykle z na tyle solidnych tworzyw, by pochwycić spadający przedmiot, a nawet zaasekurować człowieka, który stracił równowagę. Przy używaniu rusztowań, bez względu na ich rodzaj również trzeba zawsze pamiętać o przestrzeganiu bardzo dokładnie wszelkich przepisów BHP odnośnie prac na wysokościach.

Zamów rusztowanie z montażem - spora wygoda dla Twojej firmy

Często zamawia się rusztowania wraz z ich zamontowaniem na terenie naszej budowy lub prowadzonego remontu. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu naszym pracownikom, ale jest również istotne z racji względów bezpieczeństwa. Firma zajmująca się na co dzień rusztowaniami wie doskonale bowiem w jaki sposób wykonać prace montażowe, by na pewno wszystko było całkowicie bezpieczne i nie zagrażało nam w czasie pracy. Rusztowania ramowe możesz wynająć na stronie: https://www.ostap.pl/

Komentarze