Stół do jadalni - jaki wybrać?

Stół do jadalniStół do jadalni to jeden z podstawowych mebli, który powinien znaleźć się w tym pomieszczeniu. Niestety właściciele niektórych mieszkaniach i mniejszych domów nie mogą pozwolić sobie na duży, rodzinny stół, przy którym zasiąść mogłaby cała rodzina wraz z gośćmi. Jeżeli też jesteś w tej sytuacji i zależy Ci na miejscu, gdzie bez obaw będziesz mógł przyjąć najbliższych, zastanów się nad stołem rozkładanym. Na co dzień nie zajmie on dużo miejsca, a kiedy przyjdzie moment spotkania z rodziną, bez problemu go rozłożysz.

Stoły drewniane - wybrać model rozkładany, czy nie?

Jeżeli nie należysz do osób, które posiadają dużą jadalnię, stół drewniany rozkładane będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Tego rodzaju meble są niezwykle praktyczne, ponieważ pozwalają zjeść posiłek zarówno w niewielkim gronie, jak i urządzić przyjęcie na kilkanaście osób.

Przyglądając się ofercie rynkowej, warto zwrócić uwagę na to, że proponowane przez producentów stoły cechuje nie tylko różna wielkość, ale także zróżnicowany styl, który pozwala dopasować meble do wystroju wnętrza.

Stoły - wybieraj według uznania

Bez względu na to, czy spodobają Ci się stoły industrialne, czy stoły nowoczesne, musisz wiedzieć, że te modele także dostępne są w dwóch wersjach: zarówno rozkładanej, jak i nierozkładanej. Decydując się na stoły rozkładane, wybieraj spośród takich modeli, które bez problemu powiększysz za pomocą kilku ruchów. Ciekawe modele tego typu można znaleźć w różnych stacjonarnych salonach meblowych, jak również w sklepach internetowych, takich jak EMWO Meble.

Stoły rozkładane - na jaki system zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli zdecydujesz się na stół rozkładany, szczególną uwagę zwróć na jego mechanizm. Obecnie jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań są stoły z pełnym blatem, do których przytwierdza się osobne wkładki. Można to zrobić na kilka sposobów, a złożenie i rozłożenie stołu zajmuje dosłownie kilka chwil.

Innym rodzajem systemu wykorzystywanego w rozkładanych stołach jest rozciągnięcie blatu w dwie strony i wyjęcie z ukrytego pod nim schowka specjalnej dostawki, którą trzeba zamontować w odpowiedni sposób. Dzięki temu można z powodzeniem przedłużyć blat.

Obecna oferta rynkowa obejmuje zarówno systemy tradycyjne, jak i nowoczesne (automatyczne), które są znacznie szybsze i wygodniejsze. Nie ma jednak wątpliwości, że rodzaj mechanizmu pozwalającego na jego rozłożenie ma wpływ na końcową cenę mebla.

Jakie cechy powinien posiadać dobry stół?

Aby wybrać idealny stół, należy przede wszystkim zadbać o to, by był dopasowany do potrzeb użytkowników. Cena takiego mebla w tym wypadku powinna mieć drugorzędne znaczenie, zwłaszcza że mebel ten zazwyczaj służy nam przez wiele lat.

Jednym z pewnością będzie zależało na tym, aby mebel był wytrzymały i jednocześnie lekki. Dzięki temu bez problemu będzie można go przenosić. Jeżeli decydujesz się na niewielki stół jadalniany, możesz mieć pewność, że jego waga nie będzie duża. Decydując się jednak na duży rozkładany stół, wybierz model wykonany z lekkich tworzyw. Jeżeli stół ma stać w kuchni lub tuż przy niej, postaw na materiał, który będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Każdy chce bowiem spędzać jak najmniej czasu na sprzątaniu.

Komentarze